דף הבית > חם ברשת > "אני פקיסטני, מוסלמי וציוני – אין סתירה בזהות שלי"

"אני פקיסטני, מוסלמי וציוני – אין סתירה בזהות שלי"

ג'יהאדיסט פקיסטני שעבר מהפך רדיקלי, והפך לאוהב ישראל וציוני מספר בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות על התהליך: " עומד בגאווה לצד העם היהודי"

נור דהרי, פעיל טרור פקיסטני לשעבר, ששינה את עמדותיו מן הקצה אל הקצה  – הפך לציוני ותומך בישראל ואף ביקר לאחרונה בארץ, עומד מאחורי סרטון חדש שמופץ ברשתות החברתיות תחת הכותרת "אני מוסלמי ציוני – וזוהי הסיבה", ובו הוא מספר על התהליך שעבר, ועל הסיבות שהובילו אותו לתמוך בציונות.

"ב-2014 התחלתי לחקור דברים בעצמי במקום פשוט לקבל את הדברים שלימדו אותי", הוא מספר כי במהלך מבצע צוק איתן הבחין "בהבדל מוסרי ברור" בין ישראל והחמאס. "באופן אינסטינקטיבי תמכתי במה שידעתי שהוא האמת, ועכשיו אני עומד בגאווה לצד העם היהודי ומדינת ישראל".

מהג'יהאד לישראל. נור דהרי
דהרי בכותל

בריאיון שהעניק בחודש שעבר ל'לפני כולם' סיפר פעיל הטרור לשעבר על החוויה שעבר כשהגיע לישראל, ועל הכבוד שרכש כשהוזמן לנאום במרכז הבינלאומי למלחמה בטרור ופגש אנשים שחיים בדו קיום. "הייתי בישראל, זה היה שונה לחלוטין. האנשים בתקשורת הבינלאומית מראים את ישראל בצורה שלילית. למרות שידעתי את המצב, כי למדתי, ידעתי בזכות הדברים שכתבתי איך משפיעים על אנשים, אבל ברור שאם אתה לא נמצא פה פיזית בישראל אתה לא יכול להרגיש את הדברים באמת".

"כשהייתי בישראל זה היה כבוד גדול עבורי שהמרכז הבינלאומי למלחמה בטרור הזמינו אותי לנאום", סיפר. "לדבר עם האנשים, לפגוש אנשים שונים שחיים בדו קיום. זו הייתה חוויה מצוינת. לא יאמן".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

יאיר נתניהו נגד אופירה אסייג: "בהמה גסה"

לבנו של ראש הממשלה נמאס מההסתה נגד משפחתו והוא החליט לענות לאשת התקשורת. אסייג מצידה השיבה בהכפשות כלפיו וכלפי אמו