לקראת הפגישה ההיסטורית בינו לבין מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג-און, אשר צפויה להתקיים בסינגפור ב-12 ביוני, נשיא ארצות הברית, , התייחס היום (שבת).לעניים הרב סביב הנושא במסיבת עיתונאים שנערכה בכינוס וועידת ה-G7 בקנדה.
טראמפ וקים. צילום: רויטרס
"בדקות הקרובות אצא לסינגפור למשימת שלום. אנחנו רוצים להשיג פירוז מנשק גרעיני. קוריאה הצפונית יכולה להפוך למקום נהדר תוך זמן קצר", אמר טראמפ, "אני מרגיש בטוח וחיובי, קים ג'ונג-און רוצה לעשות משהו עבור בני-עמו ומשפחתו, יש לו הזדמנות שאין דומה לה בהיסטוריה. הוא יכול לקחת את המדינה הזו ולהפוך אותה לאדירה. זו הזדמנות חד פעמית. בגלל זה אני מרגיש חיובי, כי זה הגיוני.
 
עם זאת, מיהר טראמפ להרגיע את ההתלהבות וסייג את דבריו: "תוך דקה אדע אם הם רציניים. אם אחשוב שלא, אעזוב את הפגישה, אני לא רוצה לבזבז את זמני וגם לא את הזמן שלו". הוא הוסיף: "בחייכם, מה שעשו בעבר לא עבד. שאלתי בכיר סיני, איך מאזן הסחר נעשה כל-כך גרוע, הוא אמר לי אף פעם לא דיברו אתנו. כך גם בנוגע לקוריאה הצפונית, זה היה צריך להתרחש ממזמן".
 
טראמפ גם התייחס בדבריו להסכם הגרעין עם איראן: "מדינות G7 מחויבות לשלוט על שאיפות הגרעין של איראן וכן בהפצת הטרור של המשטר האיראני".
לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא