אנטישמיות בשחקים: זוג יהודים גורש בארצות הברית ממטוס של חברת 'אמריקן איירליינס'.
ביום רביעי האחרון בני הזוג יוסי וג'ני אדלר, יהודים אמריקאים המתגוררים בסאות'פילד, נאלצו לרדת מטיסה חזרה הביתה יחד עם התינוקת בת השנה וחצי, כך על פי דיווחים בתקשורת האמריקאית.

תיעוד האירוע על ידי יוסי אדלר:

לדברי הזוג בעל הסממנים היהודיים, הבעל חובש כיפה ואשתו כיסוי ראש, הם היו בחזרה מחופשה במיאמי. דקות ספורות לאחר שהתיישבו בכיסאותיהם פנה אליהם אחד הדיילים וביקש מהם לרדת מהמטוס עקב בשורה חשובה. הזוג והתינוקת ירדו מהמטוס ואז נאמר להם כי לא יוכלו להישאר בטיסה כיון שלפי טענת הנוסעים האחרים נודף מהם ריח רע.

"יהודים מפגרים": דיילים אנטישמיים בטיסת 'ספיריט איירליינס'

בני הזוג ההמומים השיבו כי הם מתקלחים מדי יום ולא נודף מהם שום ריח. הבעל אף הציע כי ישים שוב דאודורנט אם זו הסיבה האמיתית, אך הקפטן של המטוס החליט שלא לאפשר להם לטוס.

גורשו ממטוס 'אמריקן איירליינס' חסרי כל. צילום אילוסטרציה: רויטרס

 

בניגוד להבטחות 'אמריקן איירליינס', המטען של הזוג נותר במטוס וכך הם מצאו עצמם בשדה התעופה חסרי כל, "עם אותם הבגדים וללא כסא בטיחות לתינוקת".

"מר אדלר ורעייתו הורדו מטיסה לאחר שמספר נוסעים התלוננו על ריח הגוף שלהם", מסרה רשת 'אמריקן איירליינס'. עוד נמסר כי החברה דאגה להם לחדר במלון ולארוחות.

חלק מהאירוע מתועד. הזוג אדלר צילם את העימות עם נציג החברה ובתיעוד ניתן לראות כיצד יוסי אומר לנציג כי הם הורידו אותו ממניעים דתיים. הנציג השיב לו "אז אמרת שאתה לא מתקלח ממניעים דתיים?" ואדלר ענה לו בתגובה כי לא אמר לו דבר מעין זה.

 

אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל תוכן. orenre@gmail.com