זה כבר זמן רב הציבור הרוסי מתרה ומזהיר מפני תופעה מדאיגה במגזר. בארצנו על אדמתנו הצטברה מסה קריטית של עולי רוסיה, אשר אינם יהודים – לא כהלכה ולא כהרגשה. לא די בכך שאין להם שמץ של הזדהות אם הערכים הדתיים, התרבותיים, הלאומיים או ההיסטוריים שלנו, אלה הם לועגים להם. התופעה איננה חד גוונית, יש שם מגוון מסוים של דעות – מ”לוחמי ההדתה” נוסח מרץ ויש עתיד ועד לאנטישמיים פתוחים וגלויים. זה נראה ממש כמו פראית נוסח קוזקים או גרמניה נאצית, רק שבמקום “יהודים” מופיעה שם מילה “חרדים”. אותם הקריקטורות, הכרזות והסיסמאות.

זה נשמע הזוי, וקשה להאמין לזה, אך זה ככה. יש במגזר הרוסי כאלה שמדברים על “סוכני ההשפעה” של רוסיה, אשר בסתר מכשירים לנו את גורל הקרים האוקראיני. ובאמת, חלק מהאנשים האלה לגמרי מנותקים מהמציאות. הנה לדוגמה – האדם הזה כותב, כי בבחירות הקרובות מחר הוא יצביע סיפוח ישראל על ידי רוסיה.

На изображении может находиться: текст

הנה הקריאה לחלק את ארץ ישראל בין הדתיים לחילוניים ולהכניס את כל הדתיים לגטו.

יש קריאות גלויות לפוגרומים.

יש גם הסתה גלויה לרצח.

הציבור הרוסי-יהודי ולאו דווקא שומרי מצוות, אלא ציבור חילוני לכל דבר – נמצא בהלם וכמעט בפחד. “יצאנו מרוסיה בשביל להיות עם חופשי בארצנו עם ההיסטוריה, המסורת והערכים שלנו, והנה שוב אנו  נרדפים על ידי האספסוף הנוכרי, אכזר אנטישמי, אשר קובעים כי הם יהיו לבעלי הבית על אדמת מולדתנו ומאיימים עלינו כמו שהיה בארץ מוצא, אותה אנו רוצים לשכוח” – כך רבים מהם.  מזמן מבקש  הציבור הרוסי-יהודי למשוך תשומת לב לבעיה, אך ללא כל הצלחה. בעבר היו  גם ניסיונות לפנות למשטרה, גם הם לא צלחו.

фото профиля Natasha Rotenberg, На изображении может находиться: Natasha Rotenberg, солнечные очки, на улице, часть тела крупным планом и вода

את חומת השתיקה הצליחה לשבור נטליה רוטנברג, עולה ותיקה ודוברת עברית ברמה מספקת בשביל לפנות לרדיו גלי ישראל.  וזכתה שם לאמפתיה מאת השדרנית   Dalia Laub Souter ‎(גלי בת חורין)

באישור  שתי הגבירות האמיצות ובנדיבות מנכלית התחנה עדנה מאור אנו מפרסמים את קטעי השיחה בשידור חי:

והנה התמליל השידור אשר פורסם בדף הפייסבוק  של  גלי בת חורין:

Natasha Rotenberg :

קמפיין הבחירות של ישראל ביתנו הקורא לדובר רוסית להצביע עבור ליברמן שונה מזה המופנה לקהל דוברי עברית.
הוא מופנה ליוצאי בריה”מ לשעבר, אשר ברובם נטולים זיקה ליהדות וידע בהיסטוריה של מדינת ישראל. ותכליתו של הקמפיין, כביכול למנוע מציאות של מדינת הלכה שמוצגת כמפחידה ואיומה המגלמת סכנה איומה של כפייה דתית והסיוט המתקרב של קיומם של בוחריו דוברי רוסית בתנאי-עבדות…

אנו, עולי בריה”מ לשעבר, אשר עבורנו הסיבה שבגינה עלינו זה סבלנו מאנטישמיות בארץ המוצא, מתקשים למצוא הבדל בין התעמולה המבהילה והתגובות של תומכי ליברמן לבין תעמולה של שנות ה 30- של המאה הקודמת באחת המדינות אירופה שאסור להזכיר, והתגובות שהנה עוררה, כאשר התומכים והפעילים של ישראל ביתנו לועגים, מבזים, משמיצים בברוטליות ובגסות קיצונית את המיעוט הקטן של מאמינים חרדים בישראל שנראה שונה, ומאשימים אותו בקונספירציות שכל מטרתן הן לגנוב את לחמו של עולה מברית המועצות.

שפיכת שמן יום-יומי על שסע בין החילונים לחרדים נראית מועתקת מאותה התקופה באירופה, הרי גם שם כל התעמולה הייתה מבוססת על ה”חמדנות” של היהודים, גם שם יהודים הוצגו ככנופיה של אנשי חושך, גם שם תעמולה נועדה להשניא מיעוט יהודי להדיר אותו מחיים פוליטיים, כלכליים וציבוריים ולהשחיר את פניו.

אנחנו נחרדים לראות כיצד פוליטיקאי ישראלי משתמש בידע הלקוי והחסר בעברית של רוב תומכיו ובחוסר התמצאותם של רוב דוברי רוסית במציאות ובהיסטוריה ישראלית, לזריעת פחד, יצירה והעמקתה של תחושת שונות וחוסר שייכות, זרות ושנאה שעשויות להביא להתפרקות החברה ולהוביל להשמדת מדינה יהודית מבפנים, תוך שליברמן מנצל בציניות את הסתמכותם העיוורת של תומכיו על מעמדו הרם בעיניהם כשר במשרדי ממשלה החשובים בעברו בישראל.

אין כל ספק כי ליברמן בעצמו ועוזריו מודעים בתופעה אנטישמית, אותה מעורר הקמפיין שנאה שלו ואינם טורחים לקחת אחריות על התופעה הבזויה ולגנותה

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.