האנטשימיות באירופה מרימה את ראשה, שוב. נהג משאית שחום עור עבר אתמול (ו') בשכונה החרדית לפני כניסת השבת, ותקף מילולית תושב יהודי. "היטלר היה אדם נהדר, הוא ידע מה הוא עושה", חזר ואמר הנהג, שהמשיך: "אתם חושבים שאתם שולטים בעולם? אתם לא שולטים בו. פה זה לא ישראל".

התקרית בבריטניה מגיעה ימים אחדים אחרי בגרמניה, אז תקף גבר גרמני בעל מסעדה ישראלי לו אמר: "אתם לא שייכים לכאן יהודים מסריחים, צריך לשלוח אתכם לתאי הגזים, כולכם תגמרו בתאי הגז. בעוד 10 שנים אף אחד מכם לא יהיה כאן".

"צריך לשלוח אתכם לתאי הגזים". התוקף האנטישמי בגרמניה

הגרמני המשיך: "זו האדמה שלי, המדינה שלי. אף אחד לא מגן עליכם כאן". על החנוכייה שהייתה במסעדה אמר: "הדבר הזה לא שייך לפה, למערכת שלנו". בהמשך הזמין בעל המסעדה משטרה, שעצרה את התוקף.

הסרטון של הגרמני האנטישמי הופץ ברשתות החברתיות והגיע גם לאתרי החדשות הגדולים במדינה כמו ה"דר שפיגל" וה"בילד", תחת הכותרת "שש דקות של שנאת יהודים".

שגריר ישראל בגרמניה, ג'רמי יששכרוף. צילום מתוך פייסבוק
שגריר ישראל בגרמניה, ג'רמי יששכרוף. צילום מתוך פייסבוק

 

ב-"ynet" פורסם כי בעקבות התקרית, הגיע שגריר ישראל בגרמניה למסעדה כדי לחזק את הבעלים. " היא , לא חשוב מה מקורה ומי משמיע אותה. כל אחד בחברה הגרמנית צריך להתקומם נגד כל סוג של גזענות, ואנטי ישראליות. מצער אותי שמקרה כזה התרחש בכלל, ועל אחת כמה וכמה על אדמת ".

בעל המסעדה, יוראי פיינברג: "לצערי תקיפות אנטישמיות כאלו קורות על בסיס יומי. אני עצוב מאוד, ולמעשה שואל את עצמי את השאלה ששאל אותי התוקף – מה אני עושה פה? אני מרגיש לא בנוח פה. אני חושב לעיתים קרובות על הקיום שלי פה".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.