כך נראה בכיר הרשות ויועצו של אבו מאזן, ד"ר מתפתל בניסיון להתחמק מגינוי הטרור נגד ישראל. הרשת DW הגרמנית עורכת בימים אלו סדרת ראיונות מיוחדת בשם "קונפליקט זון"(איזור עימות) המוקדשת ל-50 שנים לציון מלחמת ששת הימים, בהנחיית העיתונאי . בראיון שהתקיים ברמאללה, במקוטעה, מתקשה יועצו של אבו מאזן ובכיר הרשות, ד"ר נביל שעת' להתמודד עם השאלות שמציג בפניו סבסטיאן.

שעת' מפתל: החל מדקה 11:05


במהלך הראיון ביקש סבסטיאן משעת לגנות את הדקירות נגד אזרחים ישראלים, וזה מתפתל. לאחר לחץ מצד המראיין, אומר שעת', "אני מגנה אלימות נגד אזרחים, אפילו כשניהלנו מאבק מזוין, מה שלפי החוק הבינ"ל צריך להיות רק נגד כוחות הכיבוש (קרי, חיילים – ע"ל), בין אם זה עכשיו ובין אם זה לפני 100 שנים. זה לא השתנה". חשוב להדגיש, כי גם לאחר שהסכים לגנות את הפגיעה ב"חפים מפשע", לא הוסיף מילה בנוגע למוצאם, ישראלים.

את הנושא פתח סבסטיאן בציטוט של אבו מאזן, בו יו"ר הרשות אמר כי הוא תומך בשלום ומתנגד למאבק אלים נגד ישראל, והזכיר לשעת' כי הוא עצמו אמר כי "מעולם לא חשבתי שיש בעיה בקיומו של מאבק מזוין בישראל במקביל לניהול הסכסוך באמצעים דיפלומטיים כדי לקדם את מטרותיך. לפלסטינים יש זכות להשתתף במאבק מזוין".

הבכיר הפלסטיני הגיב בכעס ואמר כי "זה בדיוק מה שנתניהו עשה לאבו מאזן!", בהתייחסו לסרטון שהציגו בכירים בישראל לאנשיו של טראמפ בפגישתם במהלך ביקור הנשיא בישראל. "נתניהו פיברק סרטון בו אבו מאזן אומר "אני מסית נגד ישראל… כך הם אומרים". אני מדבר על שני זמנים שונים: זמן של מאבק מזוין וזמן של מאבק דיפלומטי (מתייחס להסכמי אוסלו – ע"ל). אנחנו נילחם באויב שלנו – שלא נכנס לפלסטין במו"מ, אלא במלחמה".

סבסטיאן המשיך והזכיר את תקציבי העתק שמעבירה הרשות למחבלים ולמשפחותיהם, אך שעת' מתפרץ לדבריו ואומר: "זו טענה גזענית! אי אפשר לומר ש-100 אלף פלסטינים היו מחבלים. ב-50 שנים מיליון פלסטינים עברו בבתי הכלא הישראליים. כולם היו טרוריסטים? כשניהלתי את הסכמי עזה-יריחו, היו 15,600 אסירים שישראל הסכימה לשחרר למעט 229. על מה אתה מדבר?".

העיתונאי מנחה עליו ואומר כי הפלסטינים מבטיחים לתאם סידורי ביטחון עם ישראל, ואז משלמים לאלו שמפירים את ההבטחה, מה שגרם אפילו לאו"ם להפסיק את מימון המרכז לפעילות נשים ע"ש המחבלת דלאל מוגרבי, תוך שהוא מצטט את דברי מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בנושא .

"אתה לא רואה את ההטייה הגזענית כאן? גוטרש(מזכ"ל האו"ם) סוציאליסט ואדם בעל עמדות פרוגרסיביות, אבל ישראל יכולה להטעות אותו לומר דברים שנוגדים את עמדותיו".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.