"אשתי עם ארבעת הילדים בחיפה, בבית, הדבר די מלחיץ ולא כל כך נעים", כך פתח אריק קלנר, חייל מילואים ותושב , את הסרטון שהעביר לידי אתר ערוץ 20 על תחושותיו לשרת את המדינה רחוק מאשתו וילדיו שנמצאים בחיפה, "השריפות די רחוקות מבית המגורים שלי למרות שאת הגנים באיזור פינו".

נכון לכרגע בחיפה ישנם 12 מוקדי שריפות, כולם בשכונות היהודיות של חיפה:  רמות ספיר, רמת חן, רמת אלמוגי, רמת בן גוריון, אחוזה, מרכז חורב, רוממה, רמת אשכול, בגין, רמת גולדה נאות פרס ודניה. התושבים נדרשים להתפנות מיידית מבתיהם ולהגיע למתנ"ס בת גלים ואצטדיון קריית אליעזר הישן.

"רק השכונות היהודיות עולות בלהבות כרגע, בשכונות הערביות בחיפה לא רואים את הדברים האלה, והמבין יבין", אומר  קלנר. "עם כל הפוליטקלי קורקט הדברים צריכים להיאמר, יש פה אינתיפאדה ומלחמה ויש פה אויב שמנסה לפגוע בכל דרך". לדבריו, מדובר בשילוב של הצתות מכוונות ושל תנאי .

 

מנסים להשתלט על השריפה בחיפה. צילום: דניאל סקרס
מנסים להשתלט על השריפה בחיפה. צילום: דניאל סקרס

"תחושה מדאיגה, רואים את כל הלהבות, חורש ענק שבוער מכל הכיוונים, תופעה לא נעימה בכלל. ועל כל נקודת חורש מתחילה להיות נקודה שמסתכלים עליה כי אנחנו מניחים ומבינים שיש מישהו שעוזר לאש הזו להתפשט ומדליק אותה בכל מיני דרכים. גם המשטרה כבר מודה בזה", קלנר יצא לשירות והותיר את אשתו בחיפה עם ארבעה ילדים. "אנחנו גרים באזור נווה שאנן", הוא אומר. השריפה אמנם טרם הגיע לשכונה, אך הוא עדיין מודאג. "באזור גני הילדים הלהבות כבר מתקרבות. הילדים שלי פונו הרגע מהגנים". בעקבות המצב, החליטה אשתו לנסוע להוריה בחדרה עם ארבעת הילדים, מחשש לסגירת הצירים.

גם הוריו של קלנר מדאיגים אותו בשעות אלו. "המוקד הגדול של השריפה זה ברוממה מול ההורים שלי. ממה שהבנתי, התחילו לפנות כבר את הדיירים, ומבקשים מאלו שיצאו לעבודה בבוקר שלא לחזור הביתה בערב".

 

 

 

 

מרב לרנר

מרב לרנר:עוד באותו נושא