הלוויית עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

הגיעו הבוקר (ב’) לבית העלמין בכוכב השחר כדי ללוות את עדיאל קולמן הי”ד, בן ה-32, שנרצח אתמול על ידי מחבל בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, בדרכו האחרונה. קולמן הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. אמו, יעל, הודתה לבאי ההלוויה ואמרה: “זה מאוד מחזק אותנו”. היא המשיכה ונשאה פנייה אל הבן שנלקח ממנה: “עדיאל החמוד. מה אני עושה כאן בכוכב השחר? עדיאל, בדרך במונית חשבתי על ההספד למרות שלא הודיעו שאתה כבר לא נמצא. מה אגיד על ילד כזה צדיק? בזמן האחרון התקשרת הרבה. שאלת ‘אמא מה נשמע’ ועניתי ‘וואלה, אצלי לא רע'”.

“סיימת את השליחות שלך מהר מידי. כואב מידי”. האם, האב והאחים. צילום: הלל מאיר, TPS

 

“כאשר קראו לך עדיאל בלידה, כינו אותך בשם החיבה תכשיט. היינו רוצים יותר. כל דבר טוב רוצים יותר. יותר להינות מהנעימות שלך. אבל לא. ה’ נתן – ה’ לקח. זה היה הזמן שלך. אתה בעולם שכולו טוב. אתה סיימת את השליחות שלך. מהר מדי. כואב מדי. אתה מוקף אור וקדושה. סוף-סוף יהיה לך זמן ללמוד בנחת”.

האם יעל (משמאל) והאות יושיביה (מימין) בהלוויה. צילום: הלל מאיר, TPS

 

האם המשיכה: “הילדים יחסרו לך. הילדים. ואיילת. עדיאל. תנוח בשלום על משכבך. יש לי פה ילדה שהיא כלה. עוד חודש נחתן אותה בכפר עציון. ביום החופה נפל הל”ה לפני 70 שנה. לא ינצחו אותנו. היא אף סיפרה על הדרך בה קיבלה המשפחה את הבשורה: “אתמול בערב החלטנו שאנחנו ממשיכים. אנחנו בוחרים בחיים. זה הדהד בי מהצדקת מרים פרץ. דיברתי איתה פעמיים הבוקר. האור של עדיאל משפיע עלינו. שישפיע עלינו לעולמי עולמים”. “שלא תדעו עוד צער”, ניחמה את תושבי היישוב.

הבן היתום בהלוויית עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הלל מאיר, TPS

 

האחות: “ניצחת את החיים”

אחותו של עדיאל, יושיביה, ספדה גם היא לאחיה ואמרה: “מי שזכרתי זה את אחי האהוב, לא כותרת חדשותית. היינו דומים בכל כך הרבה דברים ולכן שיתפנו אחד את השני כל הזמן. הייתה לנו שפה משותפת מאוד רחבה. ולא רק אני. יעידו כל המכירים אותך שהיית אדם טוב, מותק, מבקר, צוחק. ניגש לכל אדם ופותח בשיחה. ניצחת את החיים. ניצחת. בתוך הצחוק המתגלגל הייתה נפש סוערת שידעה כבר התמודדויות לא קלות. אבל בחרת חיים. בחרת במה שטוב למשפחה שלך.

“ניצחת את החיים”. עדיאל קולמן הי”ד. צילום: באדיבות המשפחה

 

בשלב זה היא פנתה לאיילת, האלמנה הטריה. “איילת שלנו, את ממשיכה את עדיאל יחד עם הילדים. אנחנו מבקשים שתמשיכו להיות איתנו. תמשיכו לעטוף את איילת. ותגידו לה’ שחלאס. זה לא מתאים למשפחת קולמן להיות משפחה שכולה”.

“איילת שלנו, את ממשיכה את עדיאל”. האלמנה הטרייה, איילת. צילום: הלל מאיר, TPS

 

“עדיאל היית מענצ’. תמיד הקרבת מתוך מסירות”, לו אביה של האלמנה, איילת. עלית ביום ב’ ניסן, יום בו שרף משה רבינו פרה אדומה קדושה. עלית ביום טהור. עדיאל בשמי ובשם כל המשפחה אנחנו מבקשים סליחה ומחילה בשם כל המשפחה. תהיה מליץ יושר על כל המשפחה על אילת אשתך. על הוריך כל בני המשפחה. וכמובן על ארבעת היהלומים רוני, נועם, אורי, שלום וזיו אהרון. הם יגדלו לתפארת המשפחה. ולך, בתי איילת, תהיי חזקה. מברכים שגם במצבך תמשיכי את עשייתך הקדושה. מאחלים לך ברכת אב ואם. תמשיכי להיות מופלאה וחזקה”.

היישוב, אוהד קרקובר, ספד לו בדמעות: “עדיאל היה כל כך צנוע. עדיאל נרצח בידי רשעים ארורים שמבקשים לנשל אותנו מעיר הקודש. אנחנו ובזכותך, עדיאל, עוד יותר נתחזק”.

המונים בהלוויית עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הלל מאיר, TPS

 

“מי יענה עכשיו לארבעת הילדים האלה מה נשתנה?”

גם הרב הראשי לישראל דוד לאו נשא הספד ואמר: “כשאתה שואל אנשים מי היה עדיאל, בראש ובראשונה מדברים על שילוב של אישיות עדינה שמדברת בנועם אבל בנחישות, בתקיפות, בצורה ברורה שיודעת בדיוק מה היא רוצה. אישיות גדולה היה עדיאל. ידעת לשלב את היכולות הללו”.

הרב הראשי דוד לאו בהלוויה. צילום: הלל מאיר, TPS

 

הרב לאו המשיך ותהה: “אני מנסה להרהר על בחור שמנסה לחזור הביתה מעבודה ולהתכונן עם הילדים עם האישה להכין את הבית לקראת פסח. מי יענה עכשיו לארבעת הילדים האלה מה נשתנה? ‘איפה אבא?’ הם ישאלו, ובצדק, איפה אבא הטוב, אבא האכפתי אבא האוהב? ‘איפה הבעל’ תשאל הרעיה. ‘איפה הבן’ ישאלו ההורים. על שאלת מה נשתנה נדע לענות ‘עבדים היינו’, אבל על השאלה ‘איפה עדיאל’ לא נדע לענות”.

הקבר הטרי של עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הלל מאיר, TPS

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, שהגיע אף הוא להלוויה, אמר: “הרבה שנים היינו בגלות. ב-70 השנים האחרונות חזרנו לארצנו. התאחדנו עם ההיסטוריה שלנו. אנחנו חיים בירושלים הבנויה. לצערנו הרב אז כמו היום, עומדים עלינו לכלותנו ולעיתים, לצערנו, פוגעים בנו. אתמול הם הצליחו לפגוע בעדיאל. הצער עמוק וקשה אבל לעולם לא יצליחו להסירנו מדרכנו”. עדיאל הי”ד, עבד בשנים האחרונות בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד. “מעכשיו כשאגיע לחפירות אזכור ואזכיר את עדיאל שעבד בחפירות ונרצח בדרך לביתו”, הוסיף ברקת.

“מעכשיו כשאגיע לחפירות אזכור ואזכיר את עדיאל”. ראש העיר ירושלים בהלוויית עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הלל מאיר, TPS

אלמנתו של עדיאל קולמן הי”ד: “רוצים לחיות בלי לפחד”

מוקדם יותר היום (ב’) סיפרה איילת קולמן, אלמנתו של עדיאל, בראיון לערוץ 20: “לא חשבתי על דבר כזה בכלל. שמתי לב שהוא מתעכב, ניסיתי להתקשר והוא לא ענה לי, אבל אמרתי בסדר תמיד לוקח לו זמן, הוא נוסע בטרמפים, ברכבת. ראיתי בווייז שיש עומס בחיזמה אז זה בכלל לא עבר לי בראש. הייתי עם הילדים, כשדפקו שניים כבר היו במיטה וישנו, הבנות הגדולות היו איתי”.

אלמנתו של עדיאל קולמן הי”ד

על השאלה מה המסר שלה לעבר מקבלי ההחלטות בעקבות ריבוי הרציחות הלאומניות, ענתה: “החיים שלנו הם יקרים. אנחנו רוצים לגור פה בארץ שלנו בתחושת ביטחון ולא לפחד. זה מגיע לנו, יש לנו זכות לחיות פה ולגדל את הילדים שלנו עם אבא ועם אמא והמצב שנקלענו אליו הוא לא נורמלי”.

הלוויית עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הלל מאיר, TPS

 

הבוקר שוחחה קולמן עם מרים פרץ, אם הבנים וזוכת פרס ישראל. “ביקשתי מאחד העיתונאים את המספר של מרים פרץ והיא דיברה איתי. הזמנתי אותה לחתונה של בתי בעוד חודש. הרגשתי שהיא מחזקת אותי. אין מילים לעמוד מול מרים. הקשבתי לה. היא אמרה לי תקומי. הזמנתי אותה ביום העצמאות לחתונה של הבת שלי. מקווה שהיא תספיק להגיע. אתמול היינו ביחד ולא רצינו להיפרד. היינו בתוך ערסל והוא שמר עלינו. היינו כולם ביחד. אנחנו אנשים שקטים שרוצים להיות ביחד, מה שאני עושה זה בשביל עדיאל. אני מאמינה שאם אני חזקה ומתגברת זה ישפיע על הילדים”.

צילום: הלל מאיר, TPS

יעל, אמו של עדיאל קולמן הי”ד סיפרה הבוקר על הרגעים הקשים: “כבר בדרך לבית החולים הרגשתי שהוא לא איתנו. אמרתי שאני אקבל את הדין, מה שבורא עולם יחליט. אמרתי לילדים שאנחנו בוחרים בחיים, אנחנו בוחרים להמשיך”.

יעל, אמו של עדיאל קולמן הי”ד שנרצח בפיגוע בירושלים, סיפרה הבוקר (ב’) על הרגעים הקשים: “כבר בדרך לבית החולים הרגשתי שהוא לא איתנו. אמרתי שאני אקבל את הדין, מה שבורא עולם יחליט. אמרתי לילדים שאנחנו בוחרים בחיים, אנחנו בוחרים להמשיך”.

הלוויית עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הלל מאיר, TPS
האם, האב והאחים. צילום: הלל מאיר, TPS
הלוויית עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הלל מאיר, TPS
הלוויית עדיאל קולמן הי”ד. צילום: הלל מאיר, TPS
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.