במסחר הבין לאומי, בפוליטיקה וגם ביחסי החוץ הבין לאומיים, מתבצעת תקשורת מתמדת בין אנשים ובעלי תפקידים מכמה ארצות, הדוברים מספר רב של שפות. בכל תקופה, מתקיימת שפה אחת שהיה השלטת ובאמצעותה מתבצעת התקשורת.

שפה כזאת קרויה בלטינית "LINGUA FRANCA" – שפת תקשורת בינלאומית. השפה הזאת היא למעשה, אנגלית, אבל עם אוריינטציה עסקית, כאשר רבים מהמונחים שלה קשורים בדרך כזאת או אחרת לעולם העסקי.

אנגלית ספרותית, מדוברת או אנגלית עסקית

בלימודי האנגלית בבתי הספר התיכוניים, יש הקפדה על הכרת יסודות השפה ועל לימוד חומר בסיסי באנגלית. במהלך הלימודים האקדמיים, לומד הסטודנט להכיר את המונחים הספציפיים הקשורים לתחומי הלימוד האקדמיים שלו.

אולם בעולם העסקים, קנתה לה שביתה האנגלית העסקית. מדובר בשפה עשירה בביטויים ובמינוחים עסקיים, שהם ייחודיים לעולם העסקים וקשורים במכירות, רכישות והגדרת היחסים בין שני צדדים או יותר לעסקה פוטנציאלית.

מה שמייחד את האנגלית העסקית יותר מכל, הוא הפשטות היחסית של השפה והיכולת להעביר באמצעותה מגוון רחב של נתונים, בהתאמה לסוג העסקה הנרקמת בין הצדדים. מעניין לראות כיצד אנשים שהשליטה שלהם בשפות בכלל ובאנגלית בפרט היא מוגבלת, מסוגלים להשתלט בקלות על האנגלית העסקית ולשוחח באמצעותה על נושאים עסקיים בקלות וביעילות מרבית.

אנגלית עסקית והשימושים העיקריים שלה

כאמור, האנגלית העסקית משמשת פלטפורמה מעוצה לקידום העסק, בעיקר אם מדובר בעסק הין לאומי, שאמור לבצע רכישות או מכירות ממדינות שונות, ששפת הדיבור והעבודה שלהן שונה מהעברית המוכרת לנו. חשוב להבין, שגם עבור הלקוחות הפוטנציאליים מצד אחד או הספקים הפוטנציאליים מצד שני, מדובר בשפה שאיננה שפת האם שלהם וגם הם חייבים להסתגל אליה ולהכיר אותה.

זאת הסיבה שעם השנים התפתחה שפה פשוטה, עם מונחים ברורים ומוגדרים שניתנת ללימוד בקלות והשימוש בה יעיל, ומאפשר להתגבר על מכשולי שפה שבכל מקרה אחר היו עלולים להכביד על כל הצדדים לעסקה, או אפילו להכשיל אותה לחלוטין.

כל בעל עסק או איש מכירות בעסק המשווק את המוצרים או השירותים הייחודיים שלו למדינות זרות, חייב להכיר את האנגלית העסקית על בוריה, ולהיות מסוגל להעביר באמצעותה את כל הנתונים הנדרשים ללקוח הפוטנציאלי, על מנת שיוכל לקבל החלטה מושכלת באשר לרכישת המוצרים שהוצעו לו. אם יש לך עניין בלימודי אנגלית עסקית, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהתחיל ללמוד את השפה שעשויה לסייע בהגדלת היקפי הפעילות של העסק שלך.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20