אמש, הפגינו מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות מאות אנשים כנגד מה שהם מכנים "השחיתות המשפטית".

המפגינים קראו בין היתר: "גונבים לנו את הדמוקרטיה", "העם הוא הריבון", "אתם בושה" וכן "פה זה לא איראן".

ההפגנה התארגנה בעקבות החלטת שופטי העליון להתיר מחאת אנשי שמאל מול בית רוה"מ גם אחרי השעה 23:00, המוגדרת בחוק כשעה שלאחריה אסורה הרעשה במרחב מיושב. המפגינים הצטיידו בתופים, זמבורות וכלי נגינה, על פי ההיתר שניתן על ידי בג"ץ להפגנת האנרכיסטים בירושלים.

 

 

סמוך לשעה 01:00 הבהירה המשטרה למפגינים כי לא תאפשר להם יותר להתקהל ולהרעיש במקום. אוטובוס הובא למקום לטובת מעצרים. המפגינים הבהירו כי ימשיכו להפגין, בדיוק כמו שבג״ץ מאפשר למפגיני השמאל בירושלים להפגין לאחר השעה 23:00.

במהלך המחאה נעצרה לחקירה פעילת הימין, שפי פז, ויחד עימה פעיל נוסף, בטענה שריססו על הכביש כתובות גרפיטי. בנוסף, החרימה המשטרה ציוד הגברה שגרם ל"רעש בלתי סביר", כך לדברי המשטרה.

 

 

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שהוביל את המחאה, אמר: "שופטי בג"ץ פועלים באופן גלוי כגוף פוליטי, המבקש לעצב את מדיניות ישראל במקום נבחרי הציבור שלה. גישתם של השופטים היא כי חוקי ישראל, לרבות חוקי יסוד, הם חומר ביד היוצר ולא מסגרת שעליהם לכבד, לשמר ולפסוק על פיהם. מצב זה מעמיד את הדמוקרטיה הישראלית בסכונה ממשית. די לדיקטטורה של בג"ץ!" פלג הודיע: "אם תושבי רחביה לא ישנו- כך יהיה גם לתושבי צהלה. רוצים לישון בשקט?! תדאגו שכבוד הנשיאה תתפטר לאלתר מתפקידה".

 

צילום סרטונים: אם תרצו


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.