", תתבייש לך", כך צייץ אתמול בלילה (ה') ח"כ (הליכוד) נגד חברו למפלגה.

ח"כ גדעון סער עורר סערה לאחר שהצטרף לקולות האופוזיציה ומתח ביקורת על כוונתו של ראש הממשלה בנימין להעביר תיקון ל''. "מדובר באפס תועלת ובמקסימום נזק. נתניהו קיבל עצה לא טובה. החוק לא יועיל לראש הממשלה ואעשה את המרב כדי שזה לא יקרה", אמר סער בראיון.

לדבריו, "חקיקה פרסונלית עשויה לפגוע באמון הציבור". יחד עם זאת לא ציין כיצד יצביע בזמן אמת. בתגובה לדברים אמרו גורמים בליכוד כי סער "לא מחמיץ הזדמנות כדי לחתור תחת נתניהו ולהפיל אותו".

ח"כ גדעון סער. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"מנסים ליצור קרע פיקטיבי בתוך הליכוד"

באופוזיציה ניצלו את הסערה כדי להתנגח בנתניהו. "צריך הרבה אומץ פוליטי לצאת נגד נתניהו. אני מחזק אותו וקורא לחברי הכנסת מהקואליציה להצטרף לגדעון, חוק החסינות הוא נזק לא רק לליכוד, הוא נזק למדינת ישראל", צייץ ח"כ יאיר (כחול לבן). חברו לסיעת ח"כ עופר אמר: "גדעון סער הוא הסדק הראשון בחומה. האנשים הישרים בליכוד ובקואליציה לא יוכלו לסבול את הכיוון שנתניהו הולך בו. לא נניח להם, עד שיעשו מה שצריך".

ח"כ החדשה בליכוד , שהייתה בעבר העוזרת של סער, זיהתה את המתרחש והזהירה כי "יש מי שמנסה לסכסך בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין גדעון סער וליצור קרע פיקטיבי בתוך הליכוד. אני מבינה שאתם רגילים למפלגה שבה אדם אחד מסדר את חברי הכנסת כמו רשימת מכולת, אבל מפלגת הליכוד היא מפלגה דמוקרטית שבה מותר לכל אחד להביע את דעתו ללא חשש".

כזכור, בליכוד מבקשים להחזיר את החוק למתכונת שהייתה קיימת עד שנת 2005 בה הוענקה החסינות באופן אוטומטי לחברי כנסת ולשרים. במקרה של כוונה להגיש כתב אישום, היועמ"ש היה צריך להגיש בקשה להסרת החסינות לוועדת הכנסת ורק אם רוב הצביע בעד הסרתה – המליאה הייתה מצביעה על כך.

כיום, במקרה בו היועמ"ש מגיש כתב אישום, החסינות מוסרת אוטומטית וכדי להחזירה על חבר הכנסת לפנות לוועדת הכנסת שתצביע ותעביר את ההחלטה הסופית למליאה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא