בלון ניסוי? יו"ר הקואליציה ח"כ התראיין הבוקר לכאן ב' והודה כי על אף בקשתו של ראש הממשלה נתניהו, מדובר בצעד חסרת תכלית. "תפקיד הוועדה הוא להעלות את הנושא לשיח הציבורי, לכנסת אין סמכות בעניין הזה".

כזכור, אתמול פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו האשים את ארגון הגג של עמותות השמאל הקיצוני בקריסת ההסכם להרחקת המסתננים למדינה שלישית, שהיא רואנדה. בסוף דבריו, בישר נתניהו כי ביקש מאמסלם להקים ועדת חקירה נגד פעילות הקרן.

בראיון לכאן ב', אמר אמסלם דברים ברוח דומה והפנה אצבע מאשימה כלפי ארגוני השמאל שפגעו בהסכם. "באו עמותות השמאל וקרנות אחרות שמקבלות מימון ממדינות באירופה, וטירפדו את הסידור במקום לסייע".

נתניהו עם אמסלם. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

"המצב הוא שהיום אנחנו תקועים עם 40 או 50 אלף מהגרי עבודה, בג"ץ לא מאפשר להוציא אותם, וכל הסדר אחר שראש הממשלה מנסה להוביל – מפריעים לו כל ארגוני השמאל". עוד אמר אמסלם כי, "מפגינים כל מיני פרופסורים וטייסים שלא מוכנים להטיס אותם". יו"ר הקואליציה הזכיר כי, "כשהיה גירוש גוש קטיף, לא ראיתי טייס אחד כזה".

כזכור, אתמול הודיע ראש הממשלה על ביטול הסכם עם נציבות האו"ם לפליטים שהיה מעביר 16 אלף למדינות מערביות, בעוד שאר המסתננים היו זוכים למעמד קבע בישראל. הביטול הגיע לאחר ביקורת קשה מימין, בעיקר בשל ההשלמה עם העובדה שאלפי מסתננים יישארו בארץ.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.