הערב במהלך מהדורת חדשות 12 ציטטו אמנון אברמוביץ הידוע ביחסו העויין לנתניהו ועודד בן עמי מילים מתוך הקדיש כשהם רומזים בדבריהם שנתניהו סיים את תפקידו ההיסטורי כראש ממשלה.

מהליכוד נמסר בתגובה: "אמנון אברמוביץ׳ ועודד בן עמי אפילו לא מנסים להסתיר את שנאתם לראש הממשלה נתניהו – ואומרים עליו היום קדיש בשידור חי. תארו לכם מה היה קורה אם מישהו מהימין היה אומר קדיש על אחד ממנהיגי השמאל". "אפילו בושה כבר אין להם" הוסיפו מהליכוד.

שר התקשורת ח"כ דודי אמסלם בדף הפייסבוק: "נדהמתי והזדעזתי לשמוע את דובר צה"ל לשעבר ואת ה"פרשן" הפוליטי של החדשות, מספידים את רה"מ נתניהו ואף קוברים אותו בשמחה רבה". השר אמסלם הוסיף: "עם כל הכבוד לכישורי הארמית של השניים- מדובר בהתבטאות חמורה, מבישה ונלוזה, שאין לה מקום במהדורת חדשות במדינה דמוקרטית. קברניטי קשת – עצרו את הפארסה הזו, ומיד!"

חבר הכנסת שלמה קרעי  תקף את בן עמי ואברמוביץ בטוויטר: "כשהממשלה החמישית בראשות נתניהו תקום בעז"ה, נוכל לומר קדיש על הקריירה הפסיאודו-עיתונאית של בן עמי וגם של אברמוביץ".

ארגון 'בצלמו' הגיש תלונה רשמית לנציב פניות הציבור ברשות השניה. בתלונה נכתב: "מדובר בחציית קו אדום.
קריאת קדיש בשידור חי משמעותה ברורה. דבר כזה לא היה קורה לאף מועמד אחר. ארגון 'בצלמו' דורש שצמד מגישים יתנצלו וכן יושעו מיידית .פגיעה בראש הממשלה אינה רק בו אלא במליון תומכיו".

תגובת עודד בן עמי: "בעקבות התגובות לדברי בתכניתי הערב, אני מבהיר שסיכמתי את דבריו של אמנון אברמוביץ', שאמר שיתכן שיש מי שמעוניינים שהעידן שאחרי נתניהו יבוא במהרה, במילים 'בעגלא ובזמן קריב' שהן תרגום דבריו של אמנון בארמית. כל פרשנות אחרת לאמירה הזאת אינה במקומה, ולא ראוי ליחס לי כל כוונות נסתרות. אני מאחל לראש הממשלה אריכות ימים ובריאות טובה".

מנכ״ל חברת החדשות אבי וייס שוחח עם אמנון אברמוביץ ועודד בן עמי שטענו שבשום אופן לא התכוונו לדברים שיוחסו להם והנסיון להדביק לכך כוונה כלשהיא היא לא לעניין. ‏וייס הבהיר שאין ל"הלצות" כאלה כל מקום.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.