מתכוננת לכנסת? "מה קרה לנו שאתה, ילד בכיתה י"ב, מסוגל לשאול שאלה כל כך מטומטמת?", צעקה המתמודדת ברשימת מפלגת 'העבודה' לכנסת על תלמיד בתיכון 'אליאנס' בתל אביב ששאל שאלה על ארגון 'להב"ה' במהלך פאנל בחירות שנערך אתמול (ה') במקום.

"יצאת על נציג הימין שטען שזה לא בסדר שעמותות השמאל מממנות את הטלויזיה החברתית והוא לא מוכן לממן אותה, אז האם את היית מממנת ארגונים כמו להב"ה?", שאל התלמיד ועורר את חמתה.

"זה לא מפתיע אותי ומשאיר אותי בלי מילים", אמרה על שאלתו. "אני פשוט לא מבינה איך אפשר להשוות בין ערוץ טלוויזיה שעושה פאנלים פוליטיים לבין ארגון שקורא לרצוח בני אדם, כאילו מה הנקודה?… מה נסגר איתך… מה נסגר איתך? נראה לך בסדר ש… קורא לכיתת יורים?".

לאחר זמן מה לקחה שוב את המיקרופון והתנצלה: "ילד, השאלה מטומטמת, לא אתה כמובן, אני לא מכירה אותך ואני מתנצלת".

אחריה נטל את זכות הדיבור ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) ואמר: "אינני כמובן חבר בארגון להב"ה ולא תומך בו, אבל אילו ארגון להב"ה היה קורא לרצוח יהודים, הוא היה מוכרז כארגון לא חוקי. מה שלא קרה. אז אולי זאת לא השאלה שהייתה מטומטמת".

"אימפוטנט קטן, טוס לי מהעיניים"

זוהי לא הפעם הראשונה בה מואטי מעוררת מהומה בפאנל בחירות בבית ספר. בשבוע שעבר נטשה מועמדת 'העבודה' לכנסת בהפגנתיות פאנל בתיכון 'שרת' בנתניה במחאה על השתתפותו של נציג 'עוצמה יהודית', עו"ד איתמר בן גביר. "לא מוצאת עניין להישאר בפאנל שיושב בו נציג שהיה שותף להסתה שהביאה לרצח רבין". הסבירה מואטי ויצאה. לאחר מכן פנתה אליו בטוויטר וכתבה: "תקשיב, אימפוטנט קטן, קיבלת בעיקר שריקות בוז, אני לא סופרת אותך ובמדינה מתוקנת גזענות היא פשע ולא עמדה לגיטימית. יאללה, טוס לי מהעיניים".

הציוץ של מואטי לבן גביר. צילום מסך מתוך טוויטר

 

"הייתי בוחרת במילה אחרת"

לאחר האירוע בתיכון 'אליאנס' מסרה מואטי בתגובה כי "ההשוואה הבלתי נתפסת בין טלוויזיה חברתית לארגון גזעני הוציאה אותי משלוותי. אני בטוחה שבאווירה רגועה יותר הייתי בוחרת במילה אחרת ועל כך התנצלתי ואני מתנצלת שוב".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא