ז"ל

הוריה של מיכל חלימי ז"ל שהרוצח שלה  הודה היום (ראשון) בבית המשפט המחוזי בתל אביב שרצח אותה ממניע הוא לאומני. אמרו היום בתגובה: "הוכח שכל מה שאמרנו מההתחלה היה אמת. הוכח שכל העוול שנגרם לנו ולשם הטוב של בתנו היה מופרך".

האם, הוסיפה: "הבת שלי הייתה בהיריון והייתה בתקופה מאושרת אבל בימים האחרונים שלה היא הייתה מאוד לחוצה ומאוימת ואפילו החליפה את תמונתה ב'ווטסאפ' לרישום באנגלית שבו נכתב 'תזכרו שאני אוהבת את כולכם'. עוד לפני הגשת כתב האישום היינו משוכנעים שהרקע לרצח היה לאומני, ועכשיו גם בית המשפט קובע את זה".

הרוצח מוחמד חארוף בבית המשפט. צילום: פלאש 90

"מבחינתנו, ברגע שהרוצח נשפט לעונש של מאסר עולם ומורשע ברצח על רקע לאומני, זו הוצאה של האמת לאור, והיום אפשר להגיד – נעשה צדק למיכל ולשם שלה. אני מקווה שזה לא יקרה לאף אחד במדינה, אבל מה שקרה לנו יכול לקרות לכל אחד".

עו"ד רותי אלדר, המייצגת את ההורים מטעם הסיוע המשפטי במשרג המשפטים אמרה: "בית המשפט היום נתן גושפנקא חוקית למה שאמרנו מלכתחילה – מדובר על אדם שהייתה לו כוונה מראש לרצוח יהודייה, וזה מה שהוא עשה. הוא העלים את גופתה למשך תקופה ארוכה, וגרם סבל בל יתואר למשפחתה. היום הם יכולים לומר בסיפוק שהמשפט הגיע לקיצו והם לא צריכים לעבור את הסבל הנוסף שכבר עברו בנסיבות של האירוע החמור והכואב הזה. הרוצח יקבל את עונשו, העונש שמגיע לו, מאסר עולם כמו שמגיע לרוצח, ומבחינתם בזה נסגר התיק ונסגרה הפרשה המצערת כל כך. הם עם הכאב והאבל ימשיכו לחיות כל חייהם, זה לא יחזיר את ביתם, אבל לפחות הם יודעים שהצדק נעשה".

כזכור, בכתב האישום המקורי נגד ח'ארוף לא צוין כי המניע לרצח הוא לאומני. זאת למרות שהנאשם התעקש כי זה אכן המניע לרצח.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא