אני אמא לשני ילדים וגם אני, כמו הרבה אמהות, נכנסת לקבוצות הפייסבוק השונות או הבלוגים השונים על מנת להתייעץ או, בתקופה האחרונה, פשוט לראות שהדשא של השכנה ממש, אבל ממש, לא ירוק יותר.
זה התחיל בהיריון הראשון. זה לא סוד שמשנה לשנה כמות הבדיקות שכל אישה עוברת בהיריון מכניס לסטרס עצום. אפילו אם היה משהו קטן קצת שונה בבדיקה, אני חשבתי שזה סוף העולם. למה? כי פשוט הקלדתי את התופעה במנוע החיפוש והנה – כל התוצאות הכי קריפיות שיש מול העיניים התמימות שלי, מולי. ומי סובל מזה?? כולם.

ואז מיד כולם מתלחששים: "היא כל כך עצבנית בהיריון, זה לא בריא לעובר"…

אילוסטרציה
אילוסטרציה

אז בואו אני אספר לכן (יסלחו לי לרגע הגברים) משהו. בהריון הראשון הייתי עצבנית מאוד ויצאה לי ילדה ממש רגועה ומקסימה ואילו בהיריון השני והרגוע (יחסית) נולד לי ילד עצבן שכל בקשה אליו מתקבלת בבכי שבהחלט הוריד לי כמה שנים מהחיים.
אז כן, ילדתי ואז הגיע שלב- השנה הראשונה בגן ואיתו המחלות. נשבעת, לרגעים לא הבנתי למה אני בכלל משלמת לגן, הילדה שלי נמצאת יותר זמן בבית. גם אני כמו הרבה אמהות הגעתי למצבים בהם רציתי לשתף או סתם לשאול שאלה באחת מקבוצות הפייסבוק, אבל בנות, מה קורה?? בטוחה שהרבה מכן מרפרפות בבלוג אמהות כלשהו, וראיתן את השאלות ההזויות אבל בעיקר נכנסתן להלם מהתשובות של האמהות.
נשים יקרות, היות ואין גורם מפקח ולא הרבה מהאמהות למדו רפואה: יש אפליקציות, מענה קולי וברגע אפשר לקבוע תור לרופא, פסיכולוגית או פשוט להתקשר לאמא או סבתא ואז הפלא ופלא יגיע הפתרון. עדיף מלקבל אירוע לב קטן.
חייבת לתת דוגמאות. רק לפני מספר ימים אמא שאלה: "הי בנות, הילד שלי מאוד מצונן וכל מה שניסיתי לא עזר לו, מה כדאי לעשות? (אולי ללכת לרופא?! סורי, לא הצלחתי להתאפק). מיד קיבלה מלא תשובות: תנסי מכשיר אדים, תקני שואב נזלת ואז הגיעה התשובה הזאת: "תכניסי את הראש שלו חצי שעה למקפיא ומבטיחה שזה יעזור לו". אה?! כן, גם אני איבדתי שליטה על החלק התחתון של הפנים שלי.
דוגמא נוספת: הילדה שלי עם חום גבוה כבר שלושה ימים, עכשיו לא כל כך מגיבה ומלאה פצעונים על הגוף, מה כדאי לעשות? (אולי מיון ילדים?! שוב לא התאפקתי) והתשובות לא אחרו להגיע: אמבטיה קרה, ללכת לרופא, מיון בהול. אולי אני קצת היסטרית, אבל אני לא מבינה איך היה לה זמן לכתוב הודעה ולחכות לתשובות, במקום פשוט לקום, לקחת את הילדה ולטוס לבית החולים.
בדיוק חזרתי לעבודה בימים האחרונים אחרי חופשת לידה קצרה ובאמת בער בי לכתוב לכן על התופעות האלה. אז אני שמחה שהצלחתי לשתף וברור לי שהרבה מאיתנו לפעמים מחפשים את הפתרונות הקלים, במקום לשנע את עצמנו לבית החולים או לחילופין רק לבדיקת רופא, אבל יאללה עברנו כל כך הרבה, סחבנו, כאבנו, בכינו (חלקנו צרחנו) אז יאללה! מה זה עוד שעה או שעתיים או לפעמים ארבע שעות, בשביל שקט?
חייבת לסיים במשהו קטן מצחיק. שוחחתי עם חבר יקר שלי, אבא לתאומים וצחקנו על זה שאנחנו כל כך עייפים מלילות ללא שינה והמון בכי. אמרתי לו שאני מבטיחה לו שלא אראה כתבה בעיתון עם כותרת כזו: "זוג לתאומים מהוד השרון מת מעייפות". זה כנראה עוד לא קרה, אז יאללה תחזיקו מעמד…
דנה בהט

דנה בהט