"כותב" הספר 'ההיסטוריה של העם הפלשתיני' , הודיע היום (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו כי בכוונת ההוצאה לאור של ענקית הספרים '' להוריד את ספרו ממכירה, בגלל תלונות גולשים. וול כתב בפוסט: "מיותר לציין שההוצאה אישרה את הספר לפני הוצאתו. הספר עדיין נמצא באמזון, אבל אין ספק שבני דודנו ואנשי השמאל הפרוגרסיבי נותנים פייט. ביום האחרון הופיעו פתאום מאות תגובות שליליות לדף הספר באמזון". וול קרא לגולשים "להעביר למי שיכול להתעניין בזה או לתייג".

מעודד אוריינות. אסף וול והספר "תולדות העם הפלסטיני". באדיבות: אסף וול
אסף וול והספר "תולדות העם הפלסטיני". באדיבות: אסף וול

בימים האחרונים מאז הוצעה למכירה באמאזון זוכה הגרסה האנגלית של הספר להצלחה גדולה. בפוסט שפרסם וול אתמול  הוא דיווח כי "הספר נכנס לרשימת 100 Amazon Hot New Releases ונמצא עכשיו במקום ה99 בקטגורית הספרים הכללית". לפי וול "ליגת העל בהירארכית הספרים באמזון. זה מיקום מאוד גבוה, כי יש אלפי ספרים ואולי עשרות אלפי המתחרים על המקום הזה".

מטרת הספר הכולל כמעט 120 עמודים ריקים לחלוטין היא להעביר את המסר לפיו אין שום מקורות היסטוריים לקיומו של עם פלסטיני. בריאיון שנתן השבוע וול לאתר 'מאקו' הוא התייחס לתפישתו את המושג 'עם פלשתיני' כמושג היסטורי" "אפשר להתווכח על היסטוריה של עם ישראל, ומתי – בית ראשון בית שני וכולי. אבל במקרה הזה של הפלסטינים אין שום דבר. כלום. זו המצאה פוליטית של המאה ומשהו שנים האחרונות. לא שמעת פלסטינים תובעים זכות למדינה כשירדן שלטה ביהודה בשומרון, לפני מלחמת ששת הימים".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.