16:30 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אם תרצו" ליועמ"ש: לחקור את טיבי על הסתה ומגע עם סוכן חוץ

"אם תרצו" ליועמ"ש: לחקור את טיבי על הסתה ומגע עם סוכן חוץ

לאחר שהוגשה נגד ח"כ טיבי תלונה למשטרה, תנועת "אם תרצו" ביקשו מהיועמ"ש לפתוח בחקירה. "קריאה מסוכנת למרד אזרחי"

מתן פלג, מנכ"ל תנועת אם תרצו, ביקש היום (ג') מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת). במכתב ששלח פלג לאביחי מנדלבליט נטען שחבר הכנסת טיבי היה מעורב בהסתה שגרמה לגל השריפות שפקד את רחבי הארץ בשבוע האחרון.

כזכור, חבר הכנסת טיבי התראיין למספר כלי תקשורת בהקשר בנוגע ל"חוק המואזין". טיבי קרא לערבים הנושאים תעודת זהות כחולה לפתוח במרד נגד החוק במידה והוא יעבור. בתגובה, תנועת "אם תרצו" הגישו ביום ראשון תלונה למשטרה נגד טיבי. היום, "אם תרצו" קראו גם ליועץ המשפטי לממשלה להתערב.

כמו כן, "אם תרצו" האשימו את אחמד טיבי במגע עם סוכן חוץ. חבר הכנסת טיבי התראיין לתחנת הטלוויזיה "אלמידאן", המזוהה עם ארגון הטרור חיזבאללה, ואמר: "אני אומר לפלסטינים שיעשו מרד נגד החוק. מכאן, מתחנת אל מיאדין, ומעל לכל במה, אני אומר ואני חוזר: צריך שתהיה סרבנות ומרד נגד החוק הזה".

קרא למרד נגד חוק המואזין. ח"כ אחמד טיבי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ח"כ אחמד טיבי. מברך את השהידים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתוך כך, ועדת האתיקה בראשות ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) וח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד) קיבלו העתק של הפנייה ליועמ"ש. "מחובתו של היועמ"ש לבצע לאלתר בדיקה ראשונית בעניינו של חה"כ טיבי, אשר קיים עבר על עבירת המרדה, הסתה ומגע עם סוכן חוץ המזוהה עם ארגון טרור העשוי לפגוע במדינת ישראל" נכתב בפנייה.

"ברכות לשהידים שלנו ושלכם"

וועדת האתיקה של הכנסת כבר קיבלה בעבר תלונות על ח"כ אחמד טיבי. במרץ 2012 ח"כ טיבי קיבל "נזיפה חמורה" מוועדת האתיקה לאחר נאומו ב"יום השהיד" ברמאללה. בשעתו, אחמד טיבי שיבח את פועלם של השהידים.

 

 

"ברכות לשהידים שלנו ושלכם בקו הירוק. אלה שהכובש רצה שיכנו אותם מחבלים, בעוד שאנו אומרים כי אין דבר נעלה יותר מאלו שמתו למען המולדת", אמר טיבי. "אין ערך נעלה יותר מאשר השהאדה. השהיד הוא אשר פורץ את הדרך ומשרטט בדמו את הדרך לחירות ולשחרור".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפתרון פוליטי, לא משפטי. מליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

ישיר: משדר מיוחד מפתיחת מושב החורף של הכנסת

הכנסת פותחת את מושב החורף עם נאומיהם של הנשיא ריבלין, רה"מ נתניהו, היו"ר אדלשטיין ויו"ר הקואליציה הרצוג