פרסום ראשון: אם שכולה פנתה במכתב לנשיאת ביהמ"ש העליון הנכנסת וביקשה: "אל תחזירו לקבורה". הפרטים המלאים הערב ב-21:00 בתכניתנו 'לפני כולם'.

, אימה של סגן , אחת מארבעת הנרצחים בחודש ינואר השנה, פנתה היום (ד') במכתב אישי ומרגש לנשיאת בית המשפט העליון הנכנסת, השופטת ."אני פונה אליך כאימא לאימא, אנחנו משפחה פשוטה", כתבה בהתרגשות חג'אג'.

במכתבה ביקשה האם כי ביהמ"ש לא יאפשר את החזרת גופות המחבלים לבני משפחותיהם. "האם צריך לאפשר לאימא שגידלה לשנאה, לרוע ולרצח ושמשפחתו שמחה והיללה אותו לאחר הפיגוע, האם צריך לתת לאמו מקום קבורה לבנה המחבל?", שאלה.

נשיאת בית המשפט העליון הנכנסת, השופטת אסתר חיות. צילום: פלאש 90
נשיאת בית המשפט העליון הנכנסת, השופטת אסתר חיות. צילום: פלאש 90

כזכור, פרקליטות המדינה הודיעה בחודש שעבר לבג"ץ כי המדינה תקפיא את החלטת שר הביטחון אביגדור ליברמן לקבור בישראל אשר ביצעו פיגועים בירושלים. השינוי בהחלטת המדינה הגיע בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ נגד המהלך מצד ארגון שמייצג את משפחות המחבלים.

"ראיתי אותה מסיימת תיכון ומתקבלת לעתודה צבאית בהנדסת חומרים מתקדמים והיחידה שסיימה את הלימודים בהצטיינות יתרה ובזמן זה נבחרת למחקר של תאים סולריים באוניברסיטה העברית. לאחר מכן התקבלה ליחידה הטכנולוגית של אמ"ן, הדובדבן  שבקצפת. המחבל הארור הזה לקח לי את החיים, רצח אותה  ועוד שלושה קצינים מובחרים. שיר הייתה הגזע של הבית", הוסיפה חג'אג' בכאב מכתב המרגש.

"מאז ששיר לא בין החיים, חיי הפכו לחסרי טעם. מבית שמח ושוקק חיים הפכנו לבית עצוב. מוזיקה כבר לא מתנגנת בבית וריחות של אוכל מבושל לא עולים מהבית כי איך אפשר לבשל ולאכול מאכלים ששיר כל כך אהבה? פעם ידענו ליהנות מהדברים הפשוטים: שמש וים, כמה אהבנו את השמש הייתי קוראת לנו משפחת זיקיות. בקיץ האחרון לא יכולתי לסבול את השמש והים", לשון המכתב.

את פנייתה חתמה האם השכולה בבקשה מהשופטת חיות: "אני מבקשת ממך לחשוב כאימא. אני לא מאחלת לאף אם בישראל ובעולם לעבור את מה שאני עוברת. החלטתי בצעד חריג לפתוח את ליבי ולפנות לליבך. בבקשה, אל תאפשרו את החזרת גופות המחבלים שמוחזקים על ידי המדינה לקבורה לבני משפחתם".

סגן שיר חג'אג' (22) הי"ד
סגן שיר חג'אג' (22) הי"ד

"הגיע הזמן שהמשפחות השכולות יהיו חלק אינטגרלי מדיוני בית המשפט"

בקרוב אמור בג"ץ לקבל החלטה בסוגיה. ב-24/9/17 התקיים דיון בנושא, אך משפחת חג'אג' לא נכחה  בו מאחר ואיש לא הזמינה לדיון שעוסק ברוצח ביתה. "לא רואים בנו נפגעי עבירה, לכן לא טרחו לידע אותנו או כל הורה אחר על עצם הדיון. לא מספיק כל מה שאנחנו עוברים אז עכשיו המדינה לא מכירה בנו כנפגעי עבירה? זה אבסורד. אם היינו יודעים שתמורת גופת המחבל נקבל את אורון שאול והדר גולדין הי"ד בחזרה, היינו מסכימים", אמרה חג'אג' בשיחה עם ערוץ 20.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג, שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות וביניהן את משפחת חג'אג', אמר בתגובה למכתב: "לא יתכן שמשפחה שאיבדה את היקר לה מכל תיאלץ לעבור שבעה מדורי גיהינום מול פסיקות שנויות במחלוקת של בג"ץ. החזרת גופות מחבלים היא פרס לטרור וראוי שהשופטים יבינו כי ההחלטות שתתקבלנה הן בנפשן של המשפחות השכולות. עוד לא עברה שנה מאז הרצח הנורא של סגן שיר חג'אג' הי"ד וכבר יש כוונה להחזיר את גופת המחבל שרצח אותה. זהו אבסורד מאין כמותו".

פלג הוסיף כי "ארגוני דה לגיטימציה מפעילים טרור משפטי נגד בג"ץ ובמקום למנוע זאת, שופטי בג"ץ לא מאפשרים למשפחות השכולות להשמיע את קולן בדיונים העוסקים ביקיריהם שנרצחו. הגיע הזמן שהמשפחות השכולות יהיו חלק אינטגרלי מדיוני בית המשפט. אנו קוראים לנשיאת בית העליון הנכנסת לשנות לאלתר את מדיניות זו המפלה את המשפחות השכולות. על השופטת חיות חלה החובה להוכיח שיש שופטים בירושלים הרגישים באמת למצוקות המשפחות השכולות".

זירת הפיגוע בארמון הנציב, ינואר 2017. צילום: פלאש 90
זירת הפיגוע בארמון הנציב, ינואר 2017. צילום: פלאש 90
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.