דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אם נתניהו לא ידע – שיתפטר, אם ידע – צריך לעמוד למשפט"

"אם נתניהו לא ידע – שיתפטר, אם ידע – צריך לעמוד למשפט"

בריאיון שהעניק הבוקר רה"מ לשעבר אהוד ברק לגל"צ, הוא מתח ביקורת חריפה על התנהלות נתניהו: "החומות קורסות והמעגל הולך ונסגר"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק התראיין היום (ראשון) לתכניתו של רינו צרור בגלי צה"ל ותקף בחריפות את התנהלות הממשלה וראש הממשלה בנימין נתניהו בנושאים שונים: "החומות קורסות והמעגל הולך ונסגר מסביבו, כל אנשי סודו של ביבי – כולם עסוקים בשחיתות".

לשאלתו של המגיש האם בתור ראש הממשלה לשעבר, רואה ברק אפשרות סבירה לכך שהתקיים תרחיש, כפי שעולה מן החשדות סביב פרשת הצוללות, לפיו ראש הממשלה לא ידע, ענה ברק: "כל המעגל הזה כולם ידעו והוא היחיד שלא ידע? אף אחד לא מאמין.

"כשיתפרסם השם השני, אף אחד לא יאמין שהוא לא ידע על כל העניין, אם הוא לא ידע – הוא צריך ללכת הביתה, אם הוא כן ידע הוא צריך ללכת למשפט".

 

רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: יונתדן זינדל, פלאש 90
רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: יונתדן זינדל, פלאש 90

"בסוף, הליכודניקים הם אנשים ישרים, לא כולם מוכנים לזחול כמו ביטן ואמסלם", הוסיף ראש הממשלה לשעבר.

היום נחקר בפעם השנייה ביומיים עו"ד דוד שמרון המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת פרשה 3000.

אתמול עיכבה המשטרה לחקירה במשך 15 שעות שני עורכי דין בכירים, המקורבים לראש הממשלה במסגרת הפרשה הנחקרת בלהב 433, חקירתם החלה בשעות הבוקר והסתיימה בסביבות השעה 22:00.

התנהלות החוקרים עוררה כעס בקרב עורכי הדין המייצגים חלק מהחשודים וטענו כי יש אפליה בין החשודים. לדבריהם, עורך הדין שמרון ומקורבו של נתניהו זכו להקלות משמעותיות מצד החוקרים ולא הובאו לבית המשפט להארכת מעצר.

גורם בכיר בליכוד אמר כי "למרות הניסיונות לייצר אווירת לינץ׳ של משפט תקשורתי שתוצאותיו סומנו מראש – היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה חוזרים ומבהירים גם עכשיו שראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בשום צורה בפרשת הצוללות. זה היה נכון, זה נכון עכשיו – וזה יהיה נכון תמיד".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א