23:38 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אם נקשיב רק ליועמ"ש, אפשר לשלוח את הממשלה לפנסיה"

"אם נקשיב רק ליועמ"ש, אפשר לשלוח את הממשלה לפנסיה"

שר החינוך נפתלי בנט התראיין לקלמן ליבסקינד ב"גלי ישראל" ותקף את היועמ"ש לפיהם חוק ההסדרה הוא 'סכנה לדמוקרטיה': "תפקיד היועץ לייעץ, תפקיד הממשלה לקבל החלטות"

מתקפה חריפה של נפתלי בנט על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט: "הוא יכול לומר לנו מה עמדתו, אבל אין לו שום כוח  מול הכנסת. היא הריבון לחוקק חוקים", כך אמר הבוקר (ב') בנט בראיון לקלמן ליבסקינד ב"גלי ישראל".

יו"ר מפלגת הבית היהודי התייחס לדבריו של מנדלבליט לפיהם חוק ההסדרה הוא 'סכנה לדמוקרטיה' ושלל את הדברים: "זה לא סוף הדמוקרטיה אם החוק עובר, יש לו מורכבויות, לא אגיד שלא. אבל יהיו מורכבויות אם החוק לא יעבור".

בנט. צילום: פלאש 90
בנט. צילום: פלאש 90

בנט תקף את היועץ והבהיר כי "תפקיד היועץ לייעץ לנו, תפקיד הממשלה לקבל החלטות. אנחנו צריכים לשקול אם זה דבר טוב לעם ישראל או לא. ומה המתווה הריאלי ביותר להציל את עמונה וגם למנוע את המשך הבעיות האלו".

שר החינוך סיפר כי ביקש משרת המשפטים איילת שקד להקים צוותי משפטנים שיציעו שורה של פתרונות. "הם צריכים להציג לי ולאיילת את האופציות ואז נקבל החלטה ונלך על זה. חוק ההסדרה על הפרק, חד משמעית".

"הייתי מנכ"ל בהיי טק, שמעתי את היועמ"שים, שיקללתי את העמדה שלהם למערך קבלת ההחלטות ולקחתי בחשבון. אחרת לא צריך ממשלה, שהיועצם ינהלו את המדינה ואנחנו נצא לפנסיה. אני שר מזה שלוש וחצי שנים. הרבה פעמים היועמ"שים שלי יעצו לי א' ועשיתי ב'. ההמלצות חשובות אבל בסוף מי שקובע זו הממשלה", כך בנט.

 

בנט הבהיר כי החוק יועלה להצבעה בכנסת וזו תכריע אם להסדיר את עמונה או לא. לדבריו, אין בכוונתו לאיים לפרק את הממשלה אם עמונה תפונה. "אני לא בשלב בו אני רוצה לאיים על אף אחד. עשיתי מעט מאוד פעמים אולטימטומים. עשיתי את זה כדי שאיילת שקד תהיה שרת המשפטים, כדי למנוע פעימה רביעית. אני לא בעד לאיים השכם וערב, כל הזמן. כרגע אני שבע רצון מזה שרה"מ זורם עם הכיוונים שאנו מעלים. אם נראה שזה לא עובד, נעצים את הכוח הפוליטי".

"נחרים את נאום אבו מאזן"

ביום חמישי האחרון הזמין ראש הממשלה נתניהו בפומבי את אבו מאזן לנאום בכנסת, אך בנט אינו מתכוון להשתתף בחגיגה, אם יו"ר הרשות יענה בחיוב. "אין לנו מה לחפש עם מכחיש שואה שמטיף לשנאת יהודים וקורא לכיכרות ע"ש רוצחים. לא אני ולא סיעתי נשב לשמוע מכחיש שואה שגם היום פועל אגרסיבית להסית לרצח יהודים וקורא לרוצחי יהודים גיבורים. הבית היהודי לא תישאר לשמוע נאום כזה", אמר בנט.

על אף המחלוקת בינו ובין נתניהו לגבי הקמת מדינה פלסטינית, שיבח בנט את נאום ראש הממשלה ואמר כי "הוא ייצג אותנו בכבוד גדול בשדה הבינלאומי. נכון שיש לנו מחלוקות פוליטיות, שהוא בעד הקמת מדינה פלסטינית ואני נגד וזה לגיטימי".

 רה"מ נתניהו בעניין עמונה לערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"