דף הבית > אקטואליה וחדשות > אם המחבל התריעה מפני הפיגוע

אם המחבל התריעה מפני הפיגוע

מתחקיר ראשוני עולה כי אמו של המחבל שרצח הבוקר את ארי פולד הי"ד בגוש עציון, הגיעה דקות ספורות לפני הפיגוע למחסום מיתר והזהירה מפניו, ככל הנראה כדי לרכך את התגובה הישראלית. תחקיר עומק יבחן האם ניתן היה למנוע את הפיגוע

זירת הפיגוע בגוש עציון, היום. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

 

פרטים חדשים על חקירת הפיגוע בגוש עציון: דקות לפני הרצח אימו של המחבל הגיע למחסום והזהירה את כוחות הביטחון שבנה בדרך לבצע פיגוע.

במערכת הביטחון ממשיכים בחקירת פיגוע הדקירה האכזרי היום (א') בגוש עציון בו נרצח ארי פולד (45)הי"ד. בין היתר בודקים אם ניתן היה למנוע את הרצח.

לפי התחקיר הראשוני עולה כי אמו של המחבל, ח'ליל יוסוף ג׳בארין בן 17 מהכפר יטא, הגיעה כמה דקות לפני הפיגוע למחסום מיתר ואמרה לכוחות במקום כי היא חוששת שבנה יצא מן הבית והוא עשוי לבצע פיגוע. לטענת האם היא לא ידעה היכן הוא.

גורם ביטחוני אמר כי מיד נעשו בדיקות לאיתור המחבל, אולם אז אירע הפיגוע עצמו. הג'יהאד האיסלאמי ברך על הפיגוע.

המחבל ח׳ליל יוסוף ג׳בארין שביצע את פיגוע הדקירה בגוש עציון

 

כוחות הביטחון נפרשו היטב באזור יהודה ושומרון במטרה להפגין נוכחות ראשית כדי להרתיע מניסיון פיגוע השראה ומנגד כדי לאותת לבני המשפחה כי יתבצע תחקיר עמוק במטרה לבדוק האם המחבל שיתף את המשפחה וניתן היה למנוע את הפיגוע.

עפ"י הבלוג של אבו עלי, דקות ספורות לפני הפיגוע פרסם קרוב משפחתו של המחבל הודעה ברשתות החברתיות על כך שהוא נעדר. בהודעה לא הושארו פרטים ליצירת קשר. ככל הנראה הפרסום ברשת וכן הודעת האם נעשו לצורך טענת אליבי שתמנע את הריסת בית משפחת המחבל.

ארי פולד הי"ד. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צה״ל דחה את ממצאי התחקיר הרוסי

בצה"ל דוחים את ממצאי התחקיר הרוסי ומבהירים כי מנגנון התיאום פעם בין הצבאות פעל בזמן: "צה״ל ימשיך לפעול על פי הנחיית הדרג המדיני"