אתמול התראיינה לגל"צ רחל מעוז, אימו של סמ"ר עיליי, יחידת שנרטל את המחבל בפיגוע הרצחני בנווה צוף (חלמיש) בליל שבת. בראיון, אמרה מעוז כי "יש כל מיני אנשים טיפשים שאומרים 'למה לא גמרת אותו', אבל זה לא היה המקרה. הוא פעל לנכון. הוא נטרל את המחבל. באותו רגע להיכנס לתוך הבית ולדפוק לו כדור בראש – זה עוד מקרה של , אז לא עושים דברים כאלה. אנחנו לא רוצחים, אנחנו רק מגנים. הם הרוצחים ואנחנו רק רוצים להפסיק את כל הטבח הזה ולחיות בשלום".

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/334550259" params="auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true" width="100%" height="450" iframe="true" /]

לאחר שהבינה שדבריה לא הובנו וגרמו לסערה רבתי, התראיינה היום (ב') שוב לגל"צ מבית החולים לצד מיטה של שכנתה טובה, והבהירה כי לא העבירה ביקורת על התנהלותו של לוחם כפיר אלאור אזריה. היא הסבירה: "אני אמרתי 'אנחנו לא רוצחים' ובאותו רגע התכוונתי לערבים בלבד". לאחר מכן אף הוסיפה: "אני רוצה להביע תמיכה בלתי מסויגת בכל חיילי צה"ל, כולל אלאור אזריה". לדבריה, "כל התקיפות האלה של אנשים של 'מה הוא עשה' זה לא לעניין בכלל. אלה חיילים, אלה הבנים שלנו, שמגנים עלינו. אני לא נגד אלאור אזריה, אני מאוד במשפחה שלו ובו, ומאוד מקווה שהוא יצליח בערעור שלו".

אם החייל שנטרל המחבל משחזרת את רגעי האימה. מתוך 'לפני כולם' אמש (א')

גם בראיון לערוץ 20 התייחסה אתמול (א') מעוז לטענות שנשמעות על כך שבנה היה צריך להרוג את המחבל. היא אמרה כי "הוא פגע פגיעה מדויקת דרך החלון בגוף של האדם, והוא נפל. ברגע זה הוא כבר לא רואה את המחבל. המחבל שרוע על הרצפה", ותהתה "מה מתכוונים? שהוא ייכנס פנימה, יראה את המחבל שוכב על הרצפה, לא זז, ואז יבצע וידוא הריגה?". לדבריה, "זה לא הגיוני בכלל. אי אפשר לבוא אליו בטענות, הוא פעל לפי כל ההוראות של פתיחה באש".

עוד אמרה אתמול רחל, כי היא "אני מאוד גאה בבן שלי ובבעלי שפעלו כ"כ מהר, הבן שלי עם אינסטינקטים של חייל, כדי לסיים את האירוע ולנסות להציל את השכנים שלנו".

סמ"ר ע', שניטרל את המחבל בטבח בחלמיש בפגישה עם הרמטכ"ל. צילום: דובר צה"ל
סמ"ר ע', שניטרל את המחבל בטבח בחלמיש בפגישה עם הרמטכ"ל. צילום: דובר צה"ל

 

האם המשיכה ותיארה את השתלשלות העניינים במהלך הפיגוע הרצחני. "אנחנו יושבים בשולחן שבת, שומעים קולות מוזרים. הבן שלי עלה למעלה לשמוע יותר טוב מה קורה ואומר 'משהו קורה שם בבית של השכנים'", סיפרה. "בעלי ישר רץ לשם, הבן שלי צועק אחריו 'אבא אל תלך לשם בלי נשק'. אבל הוא רץ לתוך הבית, הבית היה פתוח. הוא ראה דם על הרצפה, אנשים שוכבים, הוא ראה את המחבל. ישר חזר ואמר שראה דברים קשים. בינתיים הבן שלי עלה לכספת לקחת את הנשק האישי שלו. כל זה קרה מאוד מהר. אני התקשרתי למשטרה. הבן שלי רץ מהבית, בעלי יצא אחריו גם עם הנשק שלו. אנחנו שומעים ירייה אחת ושקט, שקט. כבר אין צרחות ואין כלום כמה שניות. וזהו.

"הוא פשוט זיהה את המחבל בחלון של המטבח בבית משפחת . הוא קפץ מעל הגדר שמפריד בין הבית שלנו לשלהם. הוא דרך החלון, שזה חלון צר, הוא פגע פגיעה אחת במחבל. הוא ראה שהמחבל נופל. בעלי רץ פנימה והבן שלי יחד איתו. כיוונו עליו את הנשק, הרחיקו ממנו את הסכין. התחילו לטפל בפצועים, לתחקר את מי שהיה עוד יכול לדבר שזו טובה השכנה, לשאול אם יש עוד מחבלים. פעלו לנכון, שניהם".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.