בעקבות גל פיגועי הרצח וחרף התנגדותם של גורמי המשפט, יו"ר הבית היהודי השר הודיע היום (ה') כי יביא את חוק גירוש משפחות מחבלים להצבעה בוועדת השרים לחקיקה כבר ביום ראשון הקרוב.

השר נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"גל פיגועי הרצח מתחולל כי המחבלים הפסיקו לפחד מאיתנו. אם גורמי המשפט כובלים את ידיו של ראש הממשלה מלהשיב את ההרתעה – נעשה זאת בעצמנו", אמר בנט. "יהודים נרצחים כי השתתפות בפיגועי הפכה לביזנס משתלם, והמשפטיזציה משתקת את מערכת הביטחון מלפעול: לא הרסו למעלה מ-105 בתי מחבלים, לא עוצרים משכורות רוצחים ולא מגרשים מחבלים".

"עמיעד ישראל ז״ל ושני חיילים גיבורים נרצחו באכזריות על ידי השפלים שבאדם. לכן, החלטתי להביא את החוק לגירוש משפחות מחבלים להצבעה ביום ראשון הקרוב, למרות התנגדותם הנמרצת של המשפטנים הסובבים את נתניהו. אם לא נפעל מיד, נראה התגברות של גל הטרור", הסביר השר.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ורה"מ בנימין נתניהו. צילום: רויטרס

 

חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ומגיש ההצעה, ח״כ מוטי יוגב, אמר: "על רקע התגברות פיגועי הטרור ביהודה ושומרון, אני קורא לראש הממשלה ושר הביטחון להסיר את החסמים מעל החוק לגירוש משפחות מחבלים רוצחים ולהוסיף עוד כלים לארגז הכלים להרתעה. חוק זה חיוני לעצירת הטרור, למניעת פיגועים ולהצלת חיים".

על פי הצעת החוק, אלוף פיקוד המרכז יוכל לגרש משפחת מחבל שפגע או ניסה לבצע תוך 7 ימים ממועד הפיגוע, מאזור מגוריהם לאזור אחר ביהודה ושומרון. זאת במטרה להביא להגברת ההרתעה. בדברי ההסבר לחוק נכתב כי "ההרתעה היא אבן יסוד בביטחון ישראל כדרך להצלת חיים ושמירה על החוק והסדר. הצעד המתבקש בהצעת חוק זו הוכח כמרתיע, מצמצם את הפיגועים הבאים ובכך מציל חיים".

אבו מאזן מעניק את "עיטור ירושלים" למשפחת מחבל. צילום: Palestine News Network
אבו מאזן מעניק את "עיטור ירושלים" למשפחת מחבל. צילום: Palestine News Network
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.