דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אם אפשר לבוא איתו חשבון – יאללה, קדימה"

"אם אפשר לבוא איתו חשבון – יאללה, קדימה"

פלמח זאבי, בנו של גנדי זועם על החלטת בתי הספר בת"א שלא לציין את יום הזיכרון לזכרו של אביו. בשיחה עם ערוץ 20 אומר: "הוא תמיד עמד מולם ואמר להם 'אתם טועים'"

פלמח זאבי זועם על החלטת כ-20 בתי ספר בתל אביב שלא לציין את יום הזיכרון לשר רחבעם זאבי (גנדי) שנרצח היום לפני 16 שנים על ידי מחבלים.  בהחלטתם יצאו המנהלים נגד משרד החינוך, שבחוזר המנכ"ל שלו נכתב כי על המחנכים להקדיש חלק מהשיעורים ביום זה לזכרו.

בשיחה עם ערוץ 20 אומר זאבי: "על מה אנחנו מדברים בכלל שאנחנו שופטים אותו, מאיפה החוצפה הזאת? עשייה כזאת בלתי פוסקת, כמעט ארוטית בהתייחסות שלו לארץ ישראל".

פלמח זאבי בלווית אביו. צילום: פלאש 90
פלמח זאבי. צילום: פלאש 90

זאבי הוסיף ותקף את תכנית התחקירים 'עובדה', בה עלו טענות להטרדות מיניות כלפי נשים: "התייחסות שהיא טוטלית, אנחנו הולכים ומגמדים אותה מול תכנית כזאת עלובה שלא יודעים איפה היא התחילה ואיפה היא נגמרת, וכל זה נותן להם היום איזשהו… איזו מין קלות דעת כזאת כדי לבעוט בו".

"הרי הוא תמיד עמד מולם ואמר להם, שמאל זה מערך. עם כל האהבה שלי אליכם, אתם טועים. אתם טועים ואי אפשר לעשות ניסיונות בחיי ישראלים, אתם עושים דברים איומים. את יודעת, זה חזר והתנפץ להם בפנים והיום, אם אפשר לבוא איתו חשבון – יאללה, קדימה"

כזכור, מנהלי בתי הספר בתל אביב נימקו את החלטתם בדברים המיוחסים לזאבי כמו האלימות נגד ערבים, הקריאה לטרנספר והטענות להטרדות  בנשים, על פי תחקיר התכנית "עובדה" בהגשת אילנה דיין.

מעיריית תל אביב נמסר "אין החלטה או הנחיה של משרד החינוך המחייבת את ציון  פטירתו של רחבעם זאבי במערכת החינוך וכי ציון היום נתון לשיקול דעתו של מנהל/ת בית הספר".

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"