השמיים הם הגבול: החודש יצא לדרך המחזור הראשון להכשרת מסחריים של חברת . 23 החניכים, שנבחרו לאחר מיון קפדני, החלו מסע של שנתיים לעבר רישיון הטיס הנכסף.

החניכים יעברו מסלול הכשרה ייחודי לטייסים מסחריים ב- Aviator College of Aeronautical Science & Technology, מוסד אקדמי לתעופה במדינת בארה"ב, בשיתוף פעולה עם חברת אל על.

בוגרי EL AL Flight Academy, המגיעים כולם ללא ניסיון קודם בחברת תעופה מסחרית, ישפרו את סיכוייהם להתקבל כטייסים בחברות תעופה, גם ללא הכשרה בחיל האוויר הישראלי.

הסטודנטים החדשים החלו באוריינטציה שתימשך כשבועיים ותתקיים בקמפוס אל על בנתב"ג, במהלכה קיבלו מידע מקיף על עולם התעופה בכלל ועל אל על בפרט. בתום שלב האוריינטציה, הם יטוסו השבוע בטיסת אל על למיאמי, פלורידה, שם יחלו בלימודים המעשיים.

צילום: משה שי – פלאש 90

 

קברניט נועם דורון, סמנכ"ל מבצעים באל על מסר: "אנו שמחים להכריז על פתיחת המחזור הראשון של האקדמיה לטיס. מגמות התרחבות עולם התעופה והצטיידות במטוסים בארץ ובעולם, מצביעות על מחסור עולמי בטייסים. אנו באל על הזמנו לראשונה צעירים וצעירות לבחור בעולם התעופה כקריירה, ללמוד במסלול מעניין, חוויתי ומאתגר בעל אופק תעסוקתי. לאחר בחינה ממושכת של אלטרנטיבות, יצרנו מסלול ייחודי המשתמש בכל היתרונות המובנים של אל על בבניית מסלול לקריירה כטייסים מסחריים".

משתתפי הקורס הראשון מייצגים את כל קשת האוכלוסייה של הציבור הישראלי, בגילאי 21 עד 53. חלקם יצאו למסע זה כשהם מלווים בבני משפחותיהם ומעתיקים את מגוריהם לצורך הקורס וחלקם בחרו לצאת למסע כשהמשפחה תומכת מהארץ.

תנאי הסף לקבלה היו: גיל 21 ומעלה, אזרחות ישראלית, תעודת בגרות מלאה, התאמה ביטחונית, עמידה מוצלחת במבחן אנגלית אקדמית (IELTS / TOEFL) ואישור כשירות רפואית מרופא תעופתי מוסמך.

המועמדים אשר נמצאו מתאימים עברו לשלב המיונים אשר כללו מבחנים פסיכומוטוריים, מבחנים קוגניטיביים וראיון אישי עם פסיכולוג.

תכנית Academy EL AL Flight כוללת רישיון פרטי, רישיון מסחרי והסמכה כמדריך טיסה שתאפשר להגיע לאלף שעות טיסה – דרישת הסף לעבודה כטייס מסחרי בישראל.

 

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.