קלייטון סווישר מנהל רשת התחקירים באל-ג'זירה. צילום מסך
קלייטון סווישר מנהל מחלקת התחקירים באל-ג'זירה. צילום מסך

ראש מחלקת התחקירים באל-ג'זירה קלייטון סווישר, הודה אתמול (שני) בכך שסוכן חשאי מטעם רשת הטלויזיה – עבד בקרב ארגונים תומכי ישראל בבירת ארצות הברית כחלק מתחקיר עבור סדרה תיעודית בשם "הלובי". כך דווח היום (שלישי) ב- nrg. הודעתו של הבכיר אישרה חרושת שמועות בעניין שרווחה באחרונה בקרב התקשורת האמריקאית – יהודית.

הפרסום ב- nrg המסתמך על דיווח באתר האמריקאי 'the intercept' – מספר כי הטקטיקות בהן נקטה הרשת בארצות-הברית דומות לאלה בהן השתמשה בתחקיר על עובדי ארגונים מקבילים בלונדון – תחקיר ששידורו הביא בסופו של דבר להתפטרות עובד השגרירות הישראלית שי מזוט. התלונות נגד מעשיה של אלג'זירה בלונדון נדחו לאחרונה על ידי הרגולטור באנגליה.

כעת לאחר שהרגולטור הבריטי דחה את הטענות כלפי התנהלות הרשת הודיע סווישר כי כעת תתאפשר שידור חלקו האמריקאי של התחקיר שבוצע במקביל לזה הבריטי. על פי הציטוט שהופיע ב- nrg, סווישר אמר כי: "אני שומע שלארה"ב יש בימים האלה בעיות עם התערבות חיצונית, כך שאני לא רואה סיבה לכך שהממסד האמריקאי לא יתייחס לממצאים שלנו ברצינות שבה הבריטים התייחסו אליהם. אלא אם כן, כמובן, ישראל נמצאת איכשהו מחוץ לתחומי אותו ויכוח".

וואליד אל עומרי, מנהל אל ג'זירה ישראל
וואליד אל עומרי, מנהל אל ג'זירה ישראל

בחודש שעבר ביטל ראש הממשלה בנימין נתניהו את השתתפותו של מנהל אל ג'זירה בישראל –  ווליד אל עומרי ביום עיון של לשכת העתונות הממשלתית. ביטול השתתפותו של אל-עומרי התבצעה על רקע הצהרות שר התקשורת איוב קרא, ותמיכת ראש הממשלה בסגירת רשת החדשות "אל-ג'זירה" בישראל בתחילת חודש אוגוסט.

 

 

 

 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20