המפכ"ל רוני אלשיך. צילום: פלאש90

מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך ישתתף מחר (רביעי) בדיון דחוף של ועדת הפנים בנושא  "בחינת התנהלות המשטרה בחקירות ראש הממשלה". הוועדה תתכנס בעקבות הריאיון שהעניק אלשייך לתכנית "עובדה" ובו טען כי "גורמים רבי כוח" שכרו חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים את פרשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. בחברת החדשות דווח כי אלשיך אישר את הגעתו.

ח"כ יואב קיש, יו"ר ועדת הפנים אמר היום: "כצפוי, חברי כנסת פופוליסטים מהאופוזיציה יוצאים נגד הדיון מחר בועדת הפנים. אני מקיים את מחויבותי הפרלמנטרית כראש הועדה שמפקחת על המשטרה. גם חברי כנסת מהאופוזיציה ביקשו לקיים דיון דחוף זה בבקשות שהוגשו מאחורי הקלעים וגם בגלוי כמו ההצעה הדחופה לסדר שהגישה חה"כ סוויד מהמחנה הציוני. חבל שרק בשביל כותרות ו"פוליטיקה קטנה" הם מתעלמים מאחריותה של הכנסת ומתפקידה".

ח"כ יואב קיש. צילום: פלאש90

אתמול פורסם ב'ישראל היום' כי ח"כ מיקי זוהר פנה ליו"ר ועדת הפנים, ח"כ יואב קיש בבקשה לקיים דיון מידי בנושא מה"חשש לפגיעה בטוהר החקירות של ראש הממשלה". זוהר כתב בפנייתו כי "בראיון שהעניק מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לתכנית 'עובדה' טען המפכ"ל כי 'חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים המעורבים בתיקי נתניהו'. בהמשך הראיון טען המפכ"ל כי החוקרים נשכרו על ידי 'גורמים רבי כח'. בעקבות הדברים החמורים והמדאיגים שנאמרו עולה חשש כבד לטוהר החקירות בעניינו של ראש הממשלה".

דרישה דומה הגיש ח"כ בצלאל סמוטריץ, שכתב בפנייתו: "עצם פרסום הראיון בעיתוי הזה, ההאשמות ההדדיות והסערה הציבורית שנוצרה בעניין, יוצרים תחושה לא נוחה, ואולם תוכן הדברים מטריד ולא נותן מנוח. בין אם הדברים שייחס המפכ"ל לסביבתו של ראש הממשלה נכונים ובין אם לא זו לא פחות מרעידת אדמה. כך או כך מן הראוי שהדברים יבדקו לעומק. מצב שבו בין ראש הממשלה למפכ"ל המשטרה שמופקד על חקירתו מוחלפות מהלומות פומביות הוא בלתי נסבל וגורם נזק אדיר לאמון הציבור. הדברים מצטרפים לפרשיה הנוגעת לניצב רוני ריטמן, שיש יותר מרמזים לכך שגם היא קשורה לאופן ניהולן של חקירות רה"מ".

יו"ר ועדת הפנים, יואב קיש, אמר אתמול כי: "מהראיון עולות שאלות קשות שאזרחי ישראל זכאים לקבל עליהן תשובות ברורות. אמון הציבור הוא הדבר החשוב ביותר לתפקודה והצלחתה של המשטרה". גם במשטרה לא אהבו את הראיון של המפכ"ל. "הראיון גרם נזק לעבודה קשה ממושכת, מקצועית והגונה של חוקרים שעבדו יומם וליל", אמרו קצינים בכירים.עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20