נמשכת הסערה בחיפה סביב מינויו הצפוי של רג'א זעאתרה לסגן ראש העיר ביום שלישי הקרוב. בראיון לרדיו 103 שב זעאתרה על דבריו והתעקש כי "דאעש עשו טיהור אתני וגם התנועה הציונית עשתה טיהור אתני בשנת 48', אני לא מגלה משהו חדש".

זעאתרה אף הסביר את תמיכתו בבשאר אסד בכך שהמלחמה בסוריה "מסובכת". לדבריו, "מי שצריכה להכות על חטא זו ממשלת ישראל, ששיתפה פעולה עם ג'בהאת אל-נוסרה, עם אל-קאעידה".

שר האוצר משה כחלון. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

מוקדם יותר שר האוצר משה כחלון, חיפאי בעצמו, מסר לערוץ 20 כי "אין מקום במערכת הציבורית לאדם שמייצג דעות מסיתות בהתנהגותו כנגד מדינת ישראל".

בתוך כך, אלי דבי, מייסד ארגון "לנצח אחי" המונה יותר מ- 6,000 אחים שכולים, פנה לראש העיר עינת קליש רותם בדרישה שלא למנותו.

"אני מוחה על כוונתך לבחור באדם המניף דגל סוריה, תומך בארגון BDS ומשווה את הציונות לדעאש". לדבריו, זה בלתי נסבל שאדם התומך בנסראללה ובאסד יהיה שותף בקבלת החלטות ביטחוניות".

אתמול דווח כי מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, יקיים בדיקה בעניינו של זעאתרה.

שר הפנים אריה דרעי דרש שלא למנות את זעאתרה לתפקיד בעקבות תמיכתו בטרור והתבטאויותיו האנטי-ישראליות וביקש לבחון האם הוא רשאי לשלול את שכרו. הערב (מוצ"ש) הודיע היועץ המשפטי של משרד הפנים, עו״ד יהודה זמרת, לשר דרעי כי זעאתרה מכחיש עובדתית חלק מהטענות נגדו.

בעקבות כך, הורה השר למנכ״ל משרד הפנים לקיים בדיקה מקיפה בנוגע לטענות נגד זעתרה ובסיומה, יפנו ליועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט, שיחליט האם בסמכות השר דרעי למנוע תשלום שכר לזעתרה אם ימונה לסגן ראש עיר.

זעאתרה וקליש. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של חד"ש
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא