היום (ב') התקיימה הלווייתו של קצין צה"ל, סגן-אלוף מ' ז"ל שנפל אמש במהלך פעילות מבצעית ברצועת .

נשיא המדינה, רובי ריבלין, בהלווית סא"ל מ' עם בנו של הקצין ההרוג. צילום: קובי גדעון, לע"מ

צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל התייחס לסא"ל מ' ולמבצע הצבאי אמש: "סגן-אלוף מ' השתתף אמש במבצע מיוחד של כוחות צה"ל, במהלך המבצע התפתחו חילופי אש בין הכוח לפעילי טרור וכתוצאה מהם נהרג סגן-אלוף מ' ונפצע קצין נוסף. סגן-אלוף מ׳ היה לוחם נועז ומפקד מסור שמילא את כל תפקידיו בהצטיינות ובענווה". עוד הוסיף הדובר: " במהלך הפעולה המבצעית אמש הראה סגן-אלוף מ׳ במעשיו רוח לחימה, יוזמה, קור-רוח ואומץ לב תחת אש על מנת להבטיח את ביטחון הכוח לפני ביטחונו האישי". בנוסף הדובר מסר את השתתפות צה"ל בצער המשפחה וכי ימשיך ללוות אותה בהמשך.

ראש אמ"ן, אלוף תמיר היימן נואם בהלוויה. צילום: דו"צ

 

במהלך ההלוויה אמר ראש אמ"ן, אלוף תמיר היימן: "אתמול בלילה נפל הלוחם האמיץ, סגן-אלוף מ׳ ז״ל, במהלך פעילות מבצעית חסויה ברצועת עזה. את פרטי הפעילות, כמו על שירותו של סגן-אלוף מ׳, לא אוכל לפרט במעמד זה. חבריו ומפקדיו סיפרו כי החל מגיוסו ולאורך כל שנות שירותו הוא בלט בערכיו וביכולותיו. הוא היה לוחם אמיץ, מפקד הצועד ראשון לפני חייליו, חבר ואדם מסור עד אין קץ למשימותיו ואנשיו".

ראש אמ"ן, אלוף תמיר היימן מצדיע בהלוויה. צילום: דו"צ

 

האלוף התייחס גם לאופי פעולתו של סא"ל מ' ותכונותיו: "מ׳ הפגין תושייה ונחישות למען הגנה על ביטחון מדינת ישראל ותושביה. בקור רוח ואומץ לב, פעל מ׳, הלילה הזה, על-מנת להבטיח את ביטחון חבריו לפני ביטחונו האישי שלו. מ׳ בחר בשירות מאתגר ותובעני; ונשא על כתפיו אחריות כבדה לאורך שנים רבות. הוא מילא את כל תפקידיו בהצטיינות ולמרות זאת, היה צנוע ועניו בהליכותיו. מ׳ הוא אות ומופת ללוחם ולמפקד, מקור גאווה".

האלוף איימן סיים את דבריו בהוקרה לקצין שנהרג: " סגן-אלוף מ׳ ז״ל, אני מצדיע לך ומוקיר את תרומתך העצומה לביטחון ישראל. משפחות יקרות, אובדנכם גדול מנשוא. בשם צה״ל ואגף המודיעין אני משתתף בצערכם ומתחייב להיות לכם לבית ולמשפחה. שלא תדעו עוד צער".

 

פרחים על קברו של סא"ל מ'

מפקד טייסת "דורסי הלילה", סגן-אלוף י', סיפר מאוחר יותר על הפעולה לחילוץ הכח. "בסוף כל מה שהצוות מתאמן עליו הרבה מאוד שנים בא לידי ביטוי ברגע אחד מאוד קריטי ומאוד משמעותי. צוות מאוד מיומן ומאוד בכיר מבצע את המשימה בקור רוח, למרות האינטימיות וההיכרות עם הכוח, אני שם את הרגשות בצד ממוקד במשימה איך מצליחים לנחות בתא השטח המאוים הזה אחרי שהתבצעה בו לחימה מאוד משמעותית ובבת אחת לחלץ את כל הכוח ובעצם להביא אותו לבית החולים כדי לאפשר טיפול בפצועים".

מפקד טייסת "דורסי הלילה", סגן-אלוף י'. צילום: דובר צה"ל

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.