No Tag To Print

מסע הלוויה של הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: הלל מאיר/TPS

אלמנת הרב שבח הי"ד: "רוצים לגור פה כיהודים גאים"

במסיבת עיתונאים שכינסה משפחת שבח, קראה לממשלה ולעומד בראשה: "אין תמורה לקורבן שלנו, אבל אנחנו רוצים להרגיש שמגיע לנו בית, לא כגנבי שטח"

במהלך מסיבת עיתונאים אותה כינסה משפחת שבח, שאיבדה שלשום את הרב רזיאל שבח הי"ד בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד, אמרה אלמנתו יעל כי קבורתו בחוות גלעד נועדו להשאיר רושם. "בחרנו לקבור את בעלי האהוב כאן כי אנחנו מרגישים שזו המשימה שלנו. להשאיר את היתד החזק שהוא נטע פה להשאיר אותה פה שאי אפשר יהיה לנתק אותה יותר".

יעל שבח בביתם בחוות גלעד, היום (ה'). צילום: טל מאיר
יעל שבח בביתם בחוות גלעד, היום (ה'). צילום: טל מאיר

 

יעל הוסיפה ואמרה: "מכאן אני קוראת לממשלת ישראל, לשרים, לראש המועצה: אנחנו רוצים לגור פה כמו יהודים גאים זקופי קומה. להיות גאים שאנחנו גרים בארץ ישראל. הקרבנו קרבן מאוד גדול אנחנו רוצים להרגיש שגם בממשלה מרגישים שמגיע לנו בית. מגיע לנו להיות כאן מאושרים. מגיע לנו להיות מוסדרים. לא להלחם על כל פיסת קרקע".

"רזיאל בעלי נרצח כשהיה בדרך חזרה מברית וממצווה נוספת", סיפרה יעל. "כל התכלית שלו הייתה רק לעשות דברים טובים ולהשאיר רוגע ושמחה, חן וחסד. הוא פשוט נרצח, אף אחד לא שאל אותו אם הוא רוצה למות, גם לא הרוצח".

האלמנה קראה לציבור הרחב להגיע ליישוב ולהביע הזדהות: "אני חושבת שכל מי שמכיר את הסיפור וזה נגע לו שפשוט יבוא לכאן לחוות גלעד. מכל קצוות העולם צריכים לבוא לפה. קברנו אותו כאן כי זו המשימה האחרונה שלו".

אלמנתו ואמו של הרב רזיאל שבח הי"ד במהלך ההלוויה אתמול. צילום: מרים אלסטר, פktש 90
אלמנתו ואמו של הרב רזיאל שבח הי"ד במהלך ההלוויה אתמול. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

האם, אילנה, דיברה גם היא, והכריזה: "אנחנו מקווים שאנחנו האחרונים. תכוונו את זה למטרה טובה, לבניית ישובים ביהודה ושומרון. ככה יהיה לנו יותר ביטחון. 'אל נקמות ה" – אנחנו לא נוקמים. אנחנו בונים, מביאים עוד ילדים לעולם. הוא הביא אור ואנחנו נמשיך להביא אור לעולם".

אתמול קברה שבח את בעלה בהלוויה שנערכה ביישובם, חוות גלעד, בה השתתפו אלפי בני משפחה, חברים ותושבי השומרון, לצד השר נפתלי בנט, ראשי המועצות והרבנים הראשיים. הרב רזיאל השאיר אחריו שישה יתומים: רננה (10), נעמי (8), מרים 06), מלכה (5), עובדיה (3) ובניהו (8 חודשים).

מסע הלוויה של הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: הלל מאיר/TPS
מסע הלוויה של הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: הלל מאיר, TPS

 

אמש סיפרה האם אילנה בראיון ל'היום הזה', כי רק לפני שלושה ימים עוד הספיקה לחגוג עימו יום הולדת לאשתו, יעל. "הוא הגיע ביום שני, הם הלכו לחגוג ליעל יום הולדת, יום לפני שהוא נהרג, הוא היה מאושר וכמו תמיד נכנס עם אור בעיניים, מחייך ושמח וצוחק. הייתי אומרת לו 'קראתי לך רזיאל המלאך – ואתה באמת מלאך'".

עוד סיפרה האם, כי בנה היה "נשוי ליעל, אישה מדהימה, ויש להם שישה ילדים, גרים בחוות גלעד. הוא ילד צנוע. מה ששמעתי היום במהלך כל הלוויה.. לא האמנתי כמה הוא צדיק נסתר. התרגשתי לראות את הרבנים הראשיים, שזו הייתה דרכו, להמשיך בתורה ולהמשיך דיינות וכבוד גדול לרבנים שהגיעו, כיבדו. אם הוא היה זוכה לראות את זה הוא היה מתרגש מאוד".

מתוך 'לפני כולם' אמש (ד')

אילנה אף סיפרה כיצד נודע לה על הבשורה הקשה. "אני לא שמעתי על הפיגוע. בעלי הדליק חדשות ברדיו. אני באבל, אבא שלי נפטר לפני חודש ואנחנו לא רואים טלוויזיה. הוא הדליק אתה רדיו ואמר לי 'אילנה יש פיגוע בחוות גלעד'. אז אמרתי לו שאני הולכת להתקשר ליעל ורזיאל. הפלאפון היה במטבח ואז אני שומעת בחדשות 'ירו בי, ירו בי בצוואר' וזיהיתי את הקול שלו. אמרתי לו 'זה רזיאל, בטוח, זה רזיאל'. התקשרתי ליעל וענתה הבחורה ששמרה על הילדים ואמרה שקרה מקרה חמור והיא רצה. רזיאל לא ענה לי. נסעתי ל'מאיר' לא יודעת איך הגענו. הרופאים היו מאוד נחמדים. הם אמרו לי שהוא פצוע קשה מאוד. חשבתי שבטוח שהוא ייצא מזה, שהוא יעבור את הניתוח בקלות. ואז הגיעו כולם ואמרו 'ניסינו הכל ואנחנו משתתפים בצערכם'".

It is not Android