הרב איתמר בן גל הי"ד עם אשתו מרים. צילום: באדיבות המשפחה

 

מרים, אלמנתו של הרב איתמר בן גל הי"ד שנרצח בפיגוע הדקירה בצומת אריאל בחודש פברואר האחרון, נדרשה לשלם למד"א עבור פינויו באמבולנס, זאת בניגוד למדיניות הנהוגה במקרים מעין אלה.

אמונה, אחותה של מרים, פרסמה היום (ד') בפוסט בפייסבוק את הודעת החיוב. בהודעת מגן דוד אדום שנשלחה בחודש ספטמבר, התווסף התואר 'ז"ל' לשמו של המנוח וצוין כי יש להסדיר את החוב בגובה 613 ש"ח עד לתאריך 1.11.18.

הודעת החיוב של מד"א שנשלחה לאלמנת הרב איתמר בן גל הי"ד

 

"תשעה וחצי חודשים אחרי שקברה את בעלה קיבלה אחותי מכתב ממד"א שדורש תשלום על הפינוי שלו לבלינסון, אישה שכולה, לבד בבית, בערב, פותחת מכתב, דרישת תשלום ממד"א כי הם בדקו והקופה לא מכסה פינוי שלא הסתיים באישפוז", כתבה אמונה.

"איתמר לא התאשפז, כנראה שזה לא היה מספיק חמור בשביל להצדיק אמבולנס אבל מספיק חמור בשביל להפוך את אשתו לאלמנה ואת משפחתו לשכולה, כפיים על הרגישות מד"א! טוב שהוספתם ז"ל לשם של איתמר ככה נדע שאתם רגישים אחרי מה שגרמתם לאחותי להרגיש, האירוניה נדקרה בחזה ומתה, החיוב על פינויה יגיע בדואר", הוסיפה בכאב.

בעקבות פניית News1, במד"א התנצלו והודיעו כי מדובר בטעות אנוש שאירעה בתום לב: "אנו מתנצלים בפני בני המשפחה על עוגמת הנפש".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20