ביום השלישי של שביתת הרעב, אלמנתו של איבדה את ההכרה במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה.

למעלה משבועיים יושבות וראשי מועצות מיהודה והשומרון במאהל מחאה מול בירושלים. זאת בדרישה לתת סעיף תקציבי להבטחות הבלתי פוסקות של ראש הממשלה לתקצוב כבישים עוקפים ואמצעי בטחון בישובים ובכבישים.

לפני שלושה ימים פתחו המשפחות השכולות יחד עם ראשי המועצות בשביתת רעב, אליה הצטרף בהמשך גם חבר הכנסת אורן חזן. לאחר שחשה לחץ בחזה, , אלמנתו של אברהם חסנו הי"ד שנרצח בפיגוע דריסה בהר חברון, איבדה את ההכרה. למקום הוזעקו צוותי חירום רפואיים שפינו את חסנו לביה"ח 'שערי צדק' לקבלת טיפול רפואי. עוד לפני כן אמרה חסנו כי היא לא תזוז ממאהל המחאה עד אשר יוסדרו בקשות המשפחות.

רותי חסנו, אלמנתו של אברהם חסנו הי"ד, במאהל המחאה בתחילת השבוע. צילום: פלאש 90
רותי חסנו, אלמנתו של אברהם חסנו הי"ד, במאהל המחאה בתחילת השבוע. צילום: פלאש 90

"מצער מאוד שצריך להגיע למצב כזה כדי להציל חיים"

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, ממובילי המחאה השובת רעב בעצמו: "מצער מאוד שאם למשפחה שכולה צריכה להגיע למצב כזה כדי להציל חיים. זה תפקידה של הממשלה למנוע את הפיגוע הבא. אני קורא לראש הממשלה להתעשת, לקבוע ישיבת קבינט למחר ולהעביר אישור תקציבי אמיתי לכבישים העוקפים ולמרכיבי הביטחון".

ראשי המועצות ובניהם יוסי דגן ראש מועצת השומרון אבי נעים ראש מועצת בית אריה וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר יחד עם המשפחות השכולות דורשים מראש הממשלה העברת סעיפים תקציביים לבניית תשתיות ומרכיבי ביטחון ביהודה ושומרון.  במהלך היממה האחרונה ביקרו במאהל המחאה שרים חברי כנסת ורבנים. ראשי המחאה הבטיחו כי עד שלא יועברו התקציבים מאהל המחאה יעמוד.

כזכור, אמש (ב') התחייב רה"מ בנימין נתניהו להקצות 200 מיליון ש"ח למיגון הכבישים המתוכננים ביו"ש ו-600 מיליון ש"ח נוספים בתקציב 2019.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.