הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, העביר המלצתו על אל"ם סימן טוב לוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות לפיה אל"ם שי סימן טוב, שנפצע קשות במבצע 'צוק איתן', ישיא את משואת צה"ל ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. ההמלצת אושרה על ידי יו"ר ועדת השרים לסמלים וטקסים, השרה מירי רגב.

בנימוקיה ציינה הוועדה כי אל"ם שי סימן טוב נפצע אנושות מקריסת קורת מנהרה במהלך מבצע 'צוק איתן', כאשר פיקד על גדוד 'ברק' של חטיבת 'גולני'. הוא למד בפנימייה הצבאית בחיפה, והתגייס בשנת 1996 לגדוד. במלחמת לבנון השנייה לחם כמפקד פלוגה ביחידת 'אגוז' ובמבצע 'עופרת יצוקה' לחם כסגן מפקד גדוד 'גדעון' בחטיבת גולני. בתום תהליך שיקום ארוך, חזר לשירות באוקטובר 2015 וכיום משרת בתפקיד מפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי.

"אני מודה על הזכות להדליק משואה כנציג צה"ל ומתרגש מהמעמד", אמר אל"ם סימן טוב והוסיף כי הוא "מעריך ומוקיר את ההזדמנות שניתנה לי על ידיי מפקדיי להמשיך ולפקד בצבא ההגנה לישראל".

"שי מסמל את נחישות הרוח ואת עוצמת הנפש"

השרה בירכה על הבחירה הראויה בקצין ואמרה כי "אל"ם שי סימן טוב מסמל את נחישות הרוח ואת עוצמת הנפש להתגבר על מכאובי הגוף. תהליך החלמתו מפציעתו הקשה במהלך 'צוק איתן' וחזרתו לשרת כמפקד בצה"ל הוא סיפור של גבורת הרוח והתגברות הרצון על כל מכשול. אל"ם סימן טוב, כשמך כן אתה, שי מבורך לחברה הישראלית וסימן טוב לפקודיך ולכל מי שרוח צה"ל מנשבת בכנפי נפשו. אני גאה בך ומצדיעה לך". השרה רגב סיכמה עם הרמטכ"ל כוכבי כי רעייתו של אל"ם סימן טוב תלווה אותו במעמד מרגש זה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא