אחרי הסערה שחולל אלי מויאל, ראש עיריית שדרות לשעבר, באומרו כי "טוב שהאשכנזים קיבלו את הספרדים ולא להיפך, כי אחרת היו מקימים במזרח התיכון עוד מדינה ערבית", הוא התראיין ל"היום הזה".

"אמרתי את האמת שלי, אני לא חוזר ממילה אחת שאמרתי. אני לא מחקה את הגרבוזים", הסביר מויאל.

מויאל הוסיף: "אני גאה להיות מזרחי, וגאה להיות שייך לעדה המזרחית. אסביר לאט-לאט. העובדות הן כאלו: יוצאי אירופה באו להתיישב, להקים את הארץ הזאת לפנינו, הספרדים. מה לעשות? והם באו ממדינות מערביות והשליטו פה תרבות מערבית. כשאנחנו עלינו לפה, המדינה הייתה מובנת מאליה. היא הייתה קיימת. והיא חרטה על דגלה מערביות. אנחנו באנו ממדיניות מזרחיות, אנחנו לא ידענו מה זה דמוקרטיה. כל המדינות שאנחנו הספרדים הגענו מהן הן מדינות מלוכניות".

"תשאל את עצמך, כמה מעליית יהודי מרוקו, לוב ומצרים, עלו לכאן כשהם היו מצוידים בתואר אקדמי. תבדוק היטב", אמר מויאל לאיבגי.

בתשובה לשאלת איבגי על הפערים הקיימים בחברה, השיב מויאל: "אין פער היום, אל תספרו סיפורים. היום אין אפליה. אם אשכנזי יהיה משכיל יותר ממך, הוא יקבל שכר יותר ממך. אם תהיה משכיל ממנו, תקבל יותר ממנו".

מויאל סיכם: "מה רציתם, שאבא שלי ואבא שלך שעלו ממרוקו יקבלו פרופסור וילמדו באוניברסיטה? זה לא היה יכול להיות – לכן זה לא היה".