הבעלים של הפועל כפר סבא סתיו שחם פיטר היום (ה) את אלי כהן מאימון הקבוצה.

המועדון הוציא הודעה ובה כתב: "בשיחה שהתקיימה היום בין הנהלת המועדון לאלי כהן, הוחלט על סיום עבודתו של המאמן. אנחנו מאחלים לאלי בהצלחה ומודים לו על עבודתו המסורה".

אלי כהן עם הבעלים סתיו שחם בימים יפים יותר. צילום: הפועל כפר סבא
אלי כהן עם הבעלים סתיו שחם בימים יפים יותר. צילום: הפועל כפר סבא

הודעה דומה הוציא המועדון רק לפני חודשיים וחצי עם פיטוריו של שרון מימר. עכשיו השאלה הגדולה היא לא אם הפועל כפר סבא תצליח לשרוד בליגת העל עם מאמן שלישי העונה, אלא מתי הבעלים יפתח את הפה על אלי כהן.

אי אפשר להתעלם מהכישלון המקצועי של אלי כהן מאז החליף את מימר, אבל הבעיה של המועדון מהשרון היא אחרת, וקוראים לה סתיו שחם. הבעלים לקח בזמנו פסק זמן למחשבה ואז פירק את המאמן שלו שרון מימר בפוסט מכוער שרק הצביע על אישיותו הבעייתית של הבעלים. אחרי הפוסט הבוגדני, החלו האוהדים של הפועל כפר סבא במאבק נגד הישארותו של מימר.

בהודעה הרשמית שהוציא שחם אחרי פיטוריו של מימר הוא החמיא לו מאוד. לפי מילות הפרידה שכתב הבעלים נדמה היה שהוא ממש הזיל דמעה תוך כדי שהודיע למאמן הצנוע והסימפטי על החלטתו.

המינוי של אלי כהן הגיע אחרי ששחם לקח פסק זמן למחשבה. כהן פוטר מהפועל חיפה ולא בטוח שהדבר הטוב ביותר עבור כפר סבא וכהן היה המעבר המהיר הזה אחרי פיטוריו מהכרמל. כהן, שהבין שטעה כשהגיע לכפר סבא מסר: "אני לא מתכחש לכך שהתוצאות הן לא התוצאות להן ייחלנו, אך יחד עם זאת צריך לזכור כי כפר סבא עוברת תקופה לא קלה. מהיום שהגעתי לקבוצה ידעתי שהמאבק על ההישארות בליגה יהיה עד הרגע האחרון. צר לי על כך שהוחלט על סיום עבודתי, כיוון שאני לא אדם שנוטש. אני מאחל לצוות הנפלא שעבד איתי, ולשחקנים, לעמוד במשימה גם בלעדי".

הוכפש על ידי שחם. שרון מימר. צילום: ONE
הוכפש על ידי שחם. שרון מימר. צילום: ONE

הפועל כפר סבא כבר תקופה ארוכה נראית רע. השאלה היא למה עכשיו. אולי עדיף היה לרדת כבר עם אלי כהן, שהסתפק בניצחון מפתיע בקרית שמונה, שתי תוצאות תיקו ושבעה הפסדים. מאזן עגום לכל הדעות.

לאלי כהן יש חלק במאזן הדל של הקבוצה אבל הוא לא הבעיה של הפועל כפר סבא. סתיו שחם עשה העונה את כל הטעויות האפשריות. הקבוצה שלו תרד ליגה, ככל הנראה, בגללו. זה התחיל בפרסומים הלא ראויים בפוסטים שכתב נגד שרון מימר והאוהדים, זה נמשך עם התנהגות שאינה הולמת בעלים של מועדון בליגת העל כאשר הביע תמיכה בהפועל תל אביב שהיתה על סף פירוק והתעניין ברכישתה בלי בושה, נמשך במאבק שניהל נגד האוהדים לפני ואחרי משחקים, כאשר במהלך כל התקופה הזו הוא עולה בכל כלי תקשורת אפשרי ומנבל את הפה נגד מימר.

גם למימר יש חלק במצב של הפועל כפר סבא וזכותו של שחם היה לפטרו. אולי כפר סבא הייתה זקוקה לזעזוע ואולי לא, זה לא משנה, זכותו של שחם לפטר מאמן, אבל מחובתו היה לכבד את המאמן שעבד אצלו ולא לפגוע בו ולהשפיל אותו בכל הזדמנות. כנראה ששחם לא מפסיק לפגוע במימר בגלל שמאמן בית״ר ירושלים מתעלם ממנו ולא מגיב. הוא נותן לשחם לנבוח כאשר הוא יודע שאף אחד לא מתרשם מהדברים שלו.

נכון, יש לשחם זכויות. הוא משקיע כספים מכיסו ואין בעלי עסקים שקופצים על המועדון, אך אין זה אומר ששחם יכול להתנהג בצורה מכוערת, לזלזל ולפגוע באנשים. אנשים מסוגו של שחם לא יסיקו מסקנות אישיות, לא יתנצלו ולא יביעו חרטה על מעשים שעשו. אנשים מסוגו של שחם רואים רק את עצמם. הגיע הזמן, בהזדמנות חגיגית זו, שסתיו שחם יסתכל על עצמו בראי. המאמנים שהעסיק טעו, האוהדים שקיללו ופגעו בו והמאמנים טעו, אבל האשם העיקרי, כמו תמיד, זה האיש שעומד בראש המערכת, וקוראים לו סתיו שחם.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20