1:09 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אלי ישי: "משרד הפנים לא עושה שום דבר בנוגע למסתננים"

אלי ישי: "משרד הפנים לא עושה שום דבר בנוגע למסתננים"

יו"ר יחד ושר הפנים לשעבר מגיב בזעם ל"מסמך המסתננים" ושולח עקיצה ליריבו הפוליטי אריה דרעי

"לצערי הרב הממשלה הזו ומשרד הפנים, בכל מה שקשור למסתננים לא עושים דבר וחצי דבר. לדבר יפה כולם יודעים" כך אמר היום (ה') אלי ישי, יו"ר יחד ושר הפנים לשעבר, בראיון לערוץ 7. ישי הוסיף "אני הוצאתי וגירשתי את המסתננים מסודן ואריתראה. הוצאנו אלפים ברצון ולמי שאין רצון אני בעד לתת מענק עזיבה, במיוחד אחרי שיש מסמך כזה שמראה שאין סכנה באריתראה".

כזכור, לאחרונה ערוץ 20 חשף מסמך משגרירות אריתראה שקרא למסתננים לחזור אל ארץ מולדתם והבטיח שלא נשקפת להם סכנה. בעקבות כך, יו"ר יחד רואה בחומרה את הרשלנות של משרד הפנים ביחס למסתננים, ושולח רמז ישיר לאריה דרעי, שר הפנים המכהן. "זאת תהיה שערורייה ואזלת יד לא להוציא את כל האריתראים מיד לחוץ לארץ עם מענק עזיבה או בלי. הם יודעים לעשות את זה, רק צריך לרצות".

דורש גינוי.  שר הפנים אריה דרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר הפנים אריה דרעי. "אזלת יד לא להוציא את כל האריתראים". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"חוק ההסדרה חייב לעבור, סתם מהלכים אימים על עצמנו"

אלי ישי התייחס למשבר עמונה וחוק ההסדרה העומד לדיון בכנס. לדבריו, אם חוק ההסדרה לא יעבור – תרחף סכנת פינוי על עשרות אלפי בתים ביהודה ושומרון מלבד עמונה. "אם חוק ההסדרה לא יהיה, לא יפנו רק את עמונה, וזו שערורייה, אלא עשרות אלפי משפחות מיהודה ושומרון יפונו אם החוק לא יעבור".

Leader of the right wing "Yachad" political party Eli Yishai  speaks during a press conference in Jerusalem March 19, 2015, following "Yachad" political party lost in the Israeli general elections. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 *** Local Caption *** îñéáú òéúåðàéí îãáø áçéøåú äôñã àìé éùé ôåøèøè éçã
יו"ר יחד אלי ישי. "אם חוק ההסדרה לא יעבור, עשרות אלפי משפחות יפונו". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתוך כך, אלי ישי קורא לנציגות המחנה הלאומי בכנסת לצחצח חרבות ולהעביר את החוק. "אני קורא לח"כים לגלות אומץ ונחישות ולעשות את הדבר הנכון ביותר ולהעביר את החוק", אמר ישי, והוסיף: "אני עברתי הרבה בחיים שלי,כל פעם מהלכים עלינו אימים, תמיד אמרו לנו על בית המשפט בהאג. צריך לעשות את מה שצריך לעשות. שליח ציבור שחושש לקחת אחריות שיפנה את המקום שלו" סיכם ישי.

 

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים