נבחרת ישראל ממשיכה בהכנות לקראת מונדיאל 2018 ברוסיה תחת המאמן החדש אלישע לוי. הכחולים-לבנים מקיימים בימים אלו מחנה אימונים באוסטריה שבסיומו התקיים משחק ידידות מול נבחרת סרביה ביום שלישי.
מאמן הנבחרת הטרי אלישע לוי התפנה מהכנות הנבחרת לראיון ראשון לאתר ערוץ 20 בא התייחס לאתגר הגדול שעומד בפני הנבחרת בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2018, מינוי ערן זהבי לקפטן ולסיקור התקשורתי.

אתה כבר מעכל את העובדה שאתה המאמן הלאומי?
בשבילי נבחרת ישראל למרות כל הניסיון של זה שליחות וגאווה. חיכיתי ליום הראשון להתחיל לעבוד. אני נמצא פה במכנה כמה ימים. השחקנים עם גישה מאוד טובה ורצינית. זה לא פשוט לבוא מעונה ארוכה ומתישה. יש לנו נציגים שזכו באליפות ובגביע יש חלק מאוכזבים. אבל כולם עם אופטימיות זה הבסיס ואני שמח על כך.
היו הרבה מאמנים שנכשלו בנבחרת גם בגלל התנהלות האישית. לא מטריד אותך שגם אתה תהיה אחד מהם?
היו פה מיטב המאמנים כל אחד עשה את המיטב כדי להצליח. חלקם הצליחו יותר וחלקם פחות. אני בא בגישה מאד אופטימית זה אתגר מאוד גדול אני לא פחדתי משום דבר. אני מודע לגדול האחריות והאתגר.

איך מתמודדים עם האגו הגדול שיש בנבחרת ? וגם עם תקשורת שלא תמיד מפרגנת?
כולם אוהבים את נבחרת ישראל, גם הקהל צמא מאוד להצלחה. אנחנו נשפטים לפי התוצאות והדרך. זה לא פשוט שאנחנו נמצאים בזירה מאוד קשה עם נבחרות מאוד חזקות. אנחנו לא נבהלים אנחנו ננסה את המקסימום כדי להצליח. הגישה שלי היא שמי שרוצה להיות בנבחרת תמיד יהיה את המגרש שבו הם יכולים להוכיח את עצמם.
הנבחרות בבית של ישראל הם איטליה וספרד נראה שאף אחד לא באמת מצפה שתעלה מבית כזה למונדיאל. מה יחשב בקמפיין הזה להצלחה ומה לכישלון?
אנחנו כן מצפים להצליח למרות הבית הקשה. אנחנו רוצים להנחיל דרך זה ולהטמיע סגנון ומערך. שהנבחרת תשחק כדורגל אטרקטיבי שהקהל שצמא לכדורגל טוב יתחבר לנבחרת הזאת.

לסיום מינית היום את ערן זהבי לקפטן. האם זה היה טבעי שערן זהבי יקבל את התפקיד?
אני חושב שזהבי מוכיח את עצמו כל שנה. זהבי לא היה שחקן שלי היה לי חשוב להכיר אותו באופן אישי. אני מצאתי אדם עם גישה מאוד רצינית שהיום אני מבין למה הוא הגיע לרמות האלה. הבחירה הייתה אולטימטיבית כי הוא מנהיג שיעשה בנבחרת את מה שעשה במכבי.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20