1:03 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > אלישע לוי לקראת ספרד: "לא מתבטלים בפני אף אחד"

אלישע לוי לקראת ספרד: "לא מתבטלים בפני אף אחד"

מאמן הנבחרת קיים מסיבת עיתונאים לפני המשחק מול ספרד במסגרת מוקדמות המונדיאל והפגין אופטימיות. "מכבדים את ספרד, אבל באים לשחק את המשחק שלנו"

נבחרת ישראל תפגוש ביום שישי את אלופת העולם לשעבר ספרד, שנחשבת לאחת הנבחרות הטובות בעולם. אבל נראה שאת אלישע לוי מדאיגים דברים אחרים.

עושה רושם כי המוקש הגדול של מאמן הנבחרת הוא השחקנים הוותיקים: יוסי בניון, טל בן חיים הבלם ואליניב ברדה שלא זומנו לסגל.

unnamed (1)
אלישע אופטימי במסיבת העיתונאים לקראת ספרד. צילום: משה בוקר

המאמן הלאומי קיים היום מסיבת עיתונאים לקראת המשחק שייערך בגיחון במסגרת מוקדמות המונדיאל, מול נבחרת ספרד. לוי נשאל לגבי אי זימונו של הבלם בן חיים שמצוי בכושר טוב מאוד ואמר שבכל פעם שמתקרב כינוס הנבחרת ועליו לבחור את הסגל, נושא השחקנים הוותיקים הופך עבורו לתפוח אדמה לוהט. לוי ציין כי הדלת של נבחרת ישראל פתוחה לכולם ולא אמר כי השלושה סיימו למעשה את דרכם בנבחרת.

"עד עכשיו עשינו תוצאות יפות. ההתכנסות האחרונה למשחק מול אלבניה הייתה מוצלחת ולא רק בגלל התוצאה. נבוא לספרד בגישה טובה וחיובית, נבוא לשחק כדורגל, אנחנו נבחרת מגובשת. נרצה לראות איומים על השער ונבחרת שעושה הכל כדי להוציא תוצאה טובה. הדבר הכי חשוב מבחינתנו זה קודם כל הגישה, והגישה שלנו היא לא להתבטל בפני אף אחד. יש לספרד שחקנים מצוינים, אבל אנחנו רוצים לבוא ולשחק כדורגל חיובי. זה לא יהיה פשוט, אבל זה משחק שייתן לנו אינדיקציה".

אלישע אופטימי במסיבת העיתונאים לקראת ספרד. צילום: משה בוקר
אלישע לוי במסיבת העיתונאים לקראת ספרד. צילום: משה בוקר

לוי ערך הכנה למסיבת העיתונאים ובעיקר לשאלות סביב אי זימונו של בן חיים. ״אני שומע על זה הרבה, כמו שהיה עם בניון וברדה. יש לשחקנים האלה הרבה זכויות בכדורגל שלנו, לא קל לי להושיב אותם בחוץ. אני מכבד את ההחלטה שלהם להמשיך לשחק כדורגל, ובכל משחק כשהתפוח האדמה הלוהט הזה מתקרב אלי, אני לוקח החלטה ועושה מה שצריך. בכל זימון אני שוקל את העניין באופן ספציפי. המשחקים האחרונים הוכיחו שיש לנו משחק הגנה מצוין. אני לא מתעלם מזה שטל בכושר, אבל זו הבחירה שלי כרגע ועם השחקנים האלה אני הולך".

המאמן הלאומי החליט לא לזמן את בן חיים מחשש כי ישיבה על הספסל לא תתקבל בהבנה אצל הבלם והמצב החברתי ייפגע.

המאמן נשאל על כך שזימן רק שני שחקנים מהאלופה ואמר: ״אני לא בא עם הרכב וזימון מהבית, הכל דינמי ובהתאם למה שאני רואה קרוב למשחק. בוזגלו פצוע וגורש מורחק אחרת היו 4 שחקנים״.

לוי הוסיף: "אנחנו מכבדים את היריבות, בטח את נבחרת ספרד, אבל אם אנחנו רוצים להתקדם אז צריך לדעת לשחק את המשחק שלנו, גם אם משחקים בחוץ נגד ספרד. זה מתחיל בגישה. ידענו לנצח ככה במקדוניה ואלבניה, ננסה לבוא לספרד בגישה טובה ולהתקדם בפילוסופיה שלנו. כשאני מזמין שחקנים אני דואג שנוכל לשחק בכל שיטה וסגנון שארצה. אנחנו בנבחרת גמישים מאוד יש סגל שאפשר לשחק איך שרוצים ובכל מערך, אראה את השחקנים ונעשה מה שצריך".

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

צילום: בית"ר ירושלים

בית"ר ירושלים הביסה 1-4 את מכבי נתניה

היהלומים היו טובים יותר, אך התפרקות במהלך המחצית השניה הובילה לניצחון הגדול של החניכים של בן זקן. שכטר, פראיירה, ורד ובניון כבשו למארחת, קייטה השווה זמנית