"ישראל 2018" נפתחה הבוקר בירושלים בסימן 70 שנה למדינת ישראל ו-50 שנה לאיחוד . התערוכה, בארגון התאחדות בולאי ישראל והשירות הבולאי של דואר ישראל, תתקיים בין התאריכים 27 ל-31 במאי 2018  ותשתרע על פני שטח של מעל 2000 מ"ר במרכז הקונגרסים הבינ"ל בנייני האומה.

אליפות העולם בבולאות ישראל תארח את האספנים הישראליים ונציגים של יותר מ-50 מדינות מובילות בעולם הבולאות  כמו ארה"ב, צרפת, גרמניה, ספרד, ברזיל, אוסטרליה וסין, אשר יציגו בתערוכה ממיטב האוספים של מדינתם. בתערוכה יוצגו כ-16,000 דפי אוסף שיתפרשו  על פני כ-1,000 מסגרות, בהם אוספים הקשורים בבולאות של ארץ ישראל.

מתוך אוסף התעורכה

 

בתערוכה תינתנה הדרכות מאורגנות על עולם הבולאות, יוצבו דוכנים של סוחרי בולים מהארץ ומחו"ל, ואף יוענקו הנחות על מכירת ציוד לאספנים ובולים מהארץ ומחו"ל.  בצד האוספים התחרותיים, יוקם בתערוכה גם אגף הדרכה, בו יוכלו המבקרים ליהנות משורה ארוכה של פריטים בולאיים מעניינים ומשעשעים כאחד. בולים במגוון צורות וגדלים, מודפסים על חומרים לא שגרתיים דוגמת ברזל, עץ ומשי; בולים תלת מימדים, ובולים בהם הוסתרו מסרים סודיים; בולי תעמולה שעוררו מחאות דיפלומטיות ואף הובילו לפרוץ מלחמות עקובות מדם, בצד בולי צדקה שתרמו לקידום מטרות נעלות בכל רחבי תבל; בולים שבעיצובם נעשו טעויות מצחיקות ומביכות, בצד בולים חשובים המתעדים מאורעות היסטוריים רבי חשיבות.

זאת הפעם השנייה שמדינת ישראל מארחת את אליפות העולם בבולאות – תערוכת בולים הממוקמת במקום הגבוה ביותר מבין תערוכות הבולים המוצגות בעולם כולו. קיום התערוכה בישראל ובירושלים משקף את ההערכה הרבה של איגוד הבולאות העולמי לבולאות הישראלית ואת הכבוד הגדול לה היא זוכה. הכניסה לתערוכה ללא תשלום.

אליפות העולם בבולאות מתקיימת בחסות ובפיקוח איגוד הבולאות העולמי FIP (Fédération Internationale de Philatélie) ומאופיינת באוספים נדירים במיוחד אשר זכו במדליות זהב גדול ואשר יעמדו בתחרות, שבסופה יבחר אלוף האלופים ושני סגניו. כמו כן תכיל התערוכה מדור מיוחד – אגף הכבוד – ובו יציגו כמה מהאספנים הגדולים בעולם פריט אחד בלבד כל אחד!

 

ימי פתיחת התערוכה: ראשון עד חמישי,  27 ל- 31 במאי 2018 (יום ראשון בין השעות 20:00-14:00, ימים שני עד רביעי בין השעות 20:00-12:00, יום חמישי בין השעות 18:00-12:00) במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה בירושלים. האירוע פתוח לציבור הרחב ללא תשלום

לינור בר-אל

לינור בר-אל



:עוד באותו נושא