הביקורת על תפקוד המשטרה והטענות על היחס האלים שלה כלפי אזרחים הולכות וגוברות מאז נחשף תיעוד התקרית האלימה ב"סופר יודה" בתל-אביב. כזכור, בסיומה נעצר צעיר ערבי שטען שהוכה על ידי השוטרים על רקע לאומני. עד כה במשטרה מגבים את השוטרים ומשוכנעים כי השוטרים הם אלו שהותקפו על ידי עובדי הסניף.

במשטרה ציינו כי העובד, שסובל מחבלות בפניו, נלקח לבדיקות בבית החולים איכילוב וצפוי להשתחרר בהמשך הערב, וכי הוא נמצא תחת מעצר בטענה שתקף את השוטרים. מח"ש פתחו בבדיקת התקרית.

בינתיים, השר לבטחון פנים גלעד ארדן דרש לשמור על איפוק ולחכות לקבלת התמונה המלאה: "אני לא יודע עדיין מה בדיוק היה במעצר המתוקשר עליו כולם דנים כרגע, אבל בשונה מהתקשורת והשיח הציבורי הרשלני שמתקיים כאן, לי יש סבלנות, ובשונה מחלק ממובילי השיח הביקורתי הזה, אני נוהג לדון בדברים רק כשהתמונה המלאה לפני. ולא, סרטון אבטחה זו לא התמונה המלאה, ולחרוץ דין של שוטרים לפני שמכירים את הפרטים זה עוול, ואני לא אתן לזה לקרות", כתב ארדן בעמוד הפייסבוק שלו.

הכתב הפלילי אבי אשכנזי הגיע לאולפן 'הפטריוטים' על מנת לנתח את הסרטון שניה אחרי שניה. האם התקשורת חרצה את דינם של השוטרים?

על פי הסרטון ניתן לראות כיצד הבחור הערבי בוחן את תעודת השוטרים וממשיך את המו"מ עם השוטרים. בחור עם חולצה לבנה מגיע ודוחף את השוטר. החשוד הרים את היד לעבר השוטר, כשידיו של השוטר צמודות למכנסיו. שמונה אנשים מתגודדים סביב השוטרים ואיש מהשוטרים אינו מרים את ידו. אחד מאנשי הסופר מגיע ובועט באזרח.

לדברי אשכנזי מדובר בעבריין: "סיפרו סיפור שאין בינו ובין המציאות כל קשר. מדובר בזוג שוטרים שפעלו כפי שהיו צריכים לפעול".

הפטריוטים

הפטריוטים