גם בלי האוהדים של הקבוצה האורחת, אוהדי בני , חלקם הקטן לפחות, הוציאו את הזעם שלהם על היכולת המצויינת של בית״ר ירושלים והניצחון הקליל בדוחא, על שחקני בית״ר ירושלים שלא היו בסגל וישבו ביציע הכבוד, או נכון יותר, מה שאמור להיות תא הכבוד באיצטדיון .

כאשר הניצחון של בית״ר כבר היה ודאי, סמוך לשריקת הסיום, אוהדי בני סכנין ירקו לעבר שחקני בית״ר ביציע הכביד וזרקו לעברם חפצים שונים. המהומה התרחשה כאשר אנשי האבטחה באיצטדיון החליטו להוציא את אנשי בית"ר ירושלים מיציע הכבוד, השחקנים ואנשי המועדון שהיו ביציע הכבוד התנגדו לצאת והתפתחה מהומה שלוותה בדחיפות בין אנשי בית״ר למאבטחים ובסיום המהומה שחקני ואנשי בית״ר הוצאו בכח.
בסיום המשחק, אנשי סכנין אמרו לראשי בית״ר כי מדובר באוהדים שלא מייצגים את המועדון והגיעו במכוון למשחק נגד בית״ר כדי לייצר מהומות. ראשי המועדון ציינו כי אותם אוהדים הוכנסו בטעות ליציע ובעתיד ידאגו להרחיקם מהאזור בו יושבים אנשי בית״ר.

דובר בית"ר ירושלים אושרי דודאי תוקף את קבוצת בני סכנין וטוען: "האווירה בדוחא הייתה עוינת עד כדי מזעזעת". דודאי הבהיר בעמוד הפייסבוק שלו כי על אף הפרסומים לפיהם הכרוז של בני סכנין קרא ״לדפוק את היהודים״ לפני שריקת הפתיחה, הוא לא עשה כן.

מנגד, טוען דודאי, כי מאבטחים של סכנין היכו את אנשי בית"ר. "יריקות, השלכת כל הבא ליד וקללות שאני יודע שאם היו מושמעות מפי אוהדי ביתר ירושלים – היו פותחים איתן כל מהדורת חדשות, ועדות חירום היו נקראות לדיון בכנסת ישראל. השיא היה תקיפה פיזית מצד מאבטחים בשכר מצד המארחת … אלימות, כן, אלימות גסה ומלאת שינאה סתם מפני שהניצחון כבר הובטח".

דודאי תקף גם את קפטן המארחת, חאמד חליילה: "אתה בושה למושג כדורגלן, בושה למושג ספורטאי, אסתכן ואומר כי אתה בושה למושג בן אדם. לא האמינו לי, אבל מתוך עצמה, ביטחון וגאווה העדפתי לתת לך להישאר עם ניבולי הפה המתועבים שלך".

דודאי חתם את הפוסט שלו בשבחם של שחקניו שהשיבו לסכנין על המגרש, בהם כובשי השערים איתי שכטר ועידן ורד וקפטן בית"ר ירושלים, דן איינבינדר.

אוהדי סכנין באחד מהמפגשים הקודמים. פלאש 90
אוהדי סכנין באחד מהמפגשים הקודמים. פלאש 90

כמיטב המסורת, גם חבר הכנסת , אוהד סכנין ידוע, הגיע לדוחא כדי להיות נוכח במשחק מול בית"ר ולהפגין את תמיכתו הפוליטית.

אם היו מחשבות במנהלת הליגות לאפשר לאוהדי הקבוצה האורחת להגיע למשחקים בין בית״ר ירושלים לבני סכנין, אז אין ספק כי האירוע הנקודתי שהיה בדוחא סמוך לסיום המשחק רק מרחיק את האפשרות הזו ומשאיר את המצב הנוכחי גם בעונה הבאה. שני המועדונים מעוניינים להמשיך במתכונת הנוכחית היא מאפשרת להם גם להוזיל את העלויות על כוח השיטור והאבטחה וגם חוסכת מהם קנסות כבדים, רדיוסים והפחתת נקודות בבית הדין.

קרא למרד נגד חוק המואזין. ח"כ אחמד טיבי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ח"כ אחמד טיבי. מכניס תבלין פוליטי ליריבות בין בני סכנין לבית"ר ירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית"ר ענתה על המגרש

כאמור, בכל מה שקשור לכדורגל, שם הייתה זו בית"ר שיצאה עם ידה על העליונה אחרי ניצחון מרשים 2:0 משערים של איתי שכטר ועידן ורד. הניצחון של הזה של בית"ר, שהוא הרביעי ברציפות מאז מונה שרון מימר למאמן הקבוצה, הבטיח את מקומם של הירושלמים בפלייאוף העליון.

המשחקים בין בית"ר ירושלים לבני סכנין הם מהמשחקים המתוחים ביותר בליגה הישראלית, כאשר מצד קהלי שתי הקבוצות נשמעים לעיתים קריאות שאין להן חלק במגרשי הכדורגל ותופעות כמו ניפוף דגלי אש"ף ביציעי סכנין.

בעקבות העימותים שהיו מתקיימים בין שני הקהלים דרך קבע, כאלה שגרמו למשטרה לדרוש כמויות אבטחה בסדרי גודל שמתאימים יותר לשדה קרב, קיבלה המנהלת את ההחלטה כי במשחקים בין בית"ר לסכנין יהיו נוכחים רק אוהדי הקבוצה המארחת. יש לציין כי צעד כזה מקובל בעולם כאשר גם במשחקים טעונים ביוון, טורקיה, סרביה וארגנטינה נוכחים רק אוהדי הקבוצה הביתית.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.