שר הביטחון הודה למנכ"ל היוצא, אדם, על תרומתו הגדולה למערכת הביטחון בשנים האחרונות ואמר: "בדרכך המחויבת והצנועה הובלת שורה ארוכה של רפורמות ופרויקטים משמעותיים. את התוצאה ראינו בתפקודה היצירתי של מערכת הביטחון בזמן משבר הקורונה, ובהתגייסות של כל זרועות הביטחון לסייע למדינת ישראל במשימה המורכבת שטרם הסתיימה".

לאחר מכן, בירך גנץ את המנכ"ל הנכנס, אשל, ואמר: "אנחנו צועדים ביחד כבר שנים רבות ואני יודע מאיזה חומר קורצת – איש של פתרונות, של ערכים ושל עשייה בלתי פוסקת למען מדינת ישראל. אני בטוח שתטביע חותם, ותהיה שותף מוביל בעיצוב וקידום צורכי הביטחון של ישראל".

גנץ התייחס בדבריו ליעדים והאתגרים הצפויים למערכת הביטחון בתקופה הקרובה: "מדינת ישראל ואזרחי ישראל נמצאים בעיצומו של משבר מהגדולים שידענו בהיבט הרפואי, הכלכלי והחברתי. לצד זאת, עומדים בפנינו אותם אתגרים ביטחוניים וגם מדיניים ההולכים ומתעצמים, המחייבים השקעת משאבים רבים. מערכת הביטחון תצטרך להתאים את עצמה לתקופה הזו ובמציאות הזו תידרש אחריות תקציבית וחברתית." עוד אמר גנץ בהקשר לפעילות המשרד בשדה החברתי: "על הפרק בימים אלו, נמצא בין השאר המכרז לקריית המודיעין בנגב, שאותו נצטרך לבחון ולקדם בזמן הקרוב, כמו גם החלטות רבות שיסייעו לחבר את העשייה הביטחונית והחברה הישראלית".

מנכ"ל משרד הביטחון היוצא, אלוף (במיל') אודי אדם אמר בטקס: "נשאתי בגאווה רבה וביראת קודש את הזכות להיות חלק מהמשרד הזה שיכול הכל, נכון לכל ועושה הכל למען ביטחונה וחירותה החברתית, הצבאית והכלכלית של מדינת ישראל. אני מבקש למסור הצלחה רבה לחברי אמיר אשל, האיש הנכון במקום הנכון".

המנכ"ל הנכנס, אלוף (במיל') אמיר אשל: "קיומה של ישראל מושתתת על יכולתה להגן על עצמה ולמשרד הביטחון תפקיד חשוב בעיצוב מדיניות הביטחון הלאומי. השילוב של אנשי מקצוע מסורים ורוח מיוחדת ששורה במשרד, מביאים אותו להישגים הגדולים שלו. נפעל באחריות מתוך ראייה מפוכחת של המציאות הכלכלית חברתית, נחזק את עוצמתו של צה"ל, לצד תמיכה בכלכלת ישראל על ידי התעשיות הביטחוניות ובעזרת הרכש הביטחוני, ניצור מקומות עבודה מתוך מתן עדיפות לפריפריה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.