אלון בן דוד. צילום: פלאש 90
אלון בן דוד. צילום: פלאש 90

בכנס העיתונאים באילת מתח היום (ב') הפרשן הצבאי של חדשות 10, אלון בן דוד, במתקפה חריפה על מגיש ה'פטריוטים' ושדרן גלי צה"ל, העיתונאי אראל סג"ל. "כשאני שומע כל יום בגלי צה"ל את מי שכינה את סגן הרמטכ"ל כמפקד הוורמאכט, אני מתכווץ", אמר בן דוד בפאנל בהנחייתו.

יצויין כי סג"ל לא אמר את המיוחס לו אלא הגיב לדברי סגן הרמטכ"ל שטען כי הוא מזהה בחברה הישראלית תהליכים מגרמניה של שנות ה-30. "על פי דבריו, אני מבין שסגן הרמטכ"ל שלנו הוא סגן הרמטכ"ל של הוורמכט", צייץ סג"ל.

מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, שנכח בדיון השיב כי "צה"ל זוכה למידת האמון הגדולה ביותר של 93% והיום מדובר בפלטפורמה אחרת ממה שהיה פעם. העולם שנמצאים בו הצעירים, הוא שונה ממה שאנחנו ידענו. נגמר העידן הזה, החבר'ה הצעירים מפיצים הכל והצבא צריך להיערך לכל דבר שמתרחש ברשת".

"הצבא כיום מבין שהוא צריך לרתום זאת לטובתו. גלי צה"ל זה סיפור אנומלי וסיפורה של גל"צ זה סיפורה של המדינה, האתוס שלנו לא יפגע", הוסיף אלקבץ.

"אומרים שתהיו תחנה פוליטית", טען בן דוד,  "הצליל של גל"צ השתנה בשנים האחרונות". אלקבץ השיב כי "איננו יכולים להיכנע לסיסמאות. צריך לקרוא את הנתונים ולראות מה הם כספי תמיכה".

בתגובה לדברים של בן דוד צייץ אראל סג"ל: "שישים אטמים ויתרגל לרעיון הדמוקרטי המוזר של חופש ביטוי בתחנת שידור ציבורית. מה שנכון לתאגיד, נכון לגל"צ".
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20