צילום: דובר צה”ל

 

הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, חברי פורום המטה הכללי ובהשתתפות הקצינים והחיילים המצטיינים ובני משפחותיהם.

במהלך הטקס העניק ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, 40 לקצינים וחיילים המשרתים במערך המילואים בכלל יחידות הצבא. בין מקבלי תעודות ההצטיינות אנשי הממשיכים להתנדב מעבר לשנות השירות הנדרשות ואנשי המשרתים מספר רב של ימי . אנשי המילואים קיבלו אות הצטיינות על מחויבותם הגדולה, ביצוע תפקידם במסירות רבה ובאחריות תוך חתירה מתמדת למצוינות ולהישגיות.

צילום: דובר צה”ל

“מצטייני מערך המילואים ומשרתיו, אותה שליחות המניעה אדם לפעול למען עמו – מתגלמת במלוא הדרה בדמותו של איש המילואים”, אמר הרמטכ”ל רב-אלוף גדי איזנקוט, “החיבור העז למדינה והנכונות לעזוב את שגרת היום-  יום לטובת המטרה הלאומית – היו מאז ומתמיד נחלתו של מערך המילואים, הביטוי של היות צה”ל ‘צבא העם’. רבים מאתנו מכירים את מראה יחידות מחסני החירום ושטחי הכינוס המתמלאים באלה שקיבלו את צו הקריאה, המוכנים לקום ולהתייצב בלוח זמנים קצר – ולהבטיח את עוצמתו של צה”ל”.

צילום: דובר צה”ל

עוד הוסיף ואמר: “רבים נחשפו לרוח ייחודית זו עוד מראשית ימי הצבא ועד לעשור האחרון במבצע עופרת יצוקה, במבצע עמוד ענן ובמבצע האחרון בעזה, צוק איתן. לאורך 40 שנותיי בצה”ל זכיתי לפגוש בכם, בשירות משותף, כמפקד חטיבת מילואים, כמפקד אוגדת מילואים ובתפקידים בכירים נוספים. כל מפגש מעורר התפעלות מהמחויבות, המסירות והרוח הייחודית. החוזה הבלתי כתוב של אותה מחויבות – הוא להימצא במוכנות גבוהה בכל עת, על מנת שנרתיע האויב, נמנע מלחמה ונגן על המדינה. ואם נדרש לכוח המגן – נפעיל אותו באופן מקצועי, אחראי ונחוש ונממש את היעוד של צה”ל. ערכי השליחות והתרומה למדינה המנחים אתכם לעשות עוד יותר מן המוטל עליכם, לצד היוזמה והמסירות יוצאות הדופן שהפגנתם בתרגילים ובשדה הקרב – הם שהובילו אתכם למעמד זה הערב”.

צילום: דובר צה”ל

 

לבסוף סיכם “ההצטיינות היא הבחירה לעשות מעבר לנדרש, היא הפגנת דבקות במשימה שלשמה גויס, היא הנכונות לתרום מניסיון רב-שנים ולעשות זאת במקצועיות, באחריות ובאומץ לב. ובנימה אישית, מצטיינים יקרים – אני גאה בדרך שבה אתם צועדים”.

צילום: דובר צה”ל
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.