0:30 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אלאור אזריה כן גיבור

אלאור אזריה כן גיבור

החייל מחברון גיבור בגלל מעשהו המוסרי, הנוגד את תפישת האתיקה הפושה בצמרת צה"ל והאליטה הישראלית. הוא בסה"כ עשה את מה שאנחנו חושבים שצריך להיעשות

לא, ברור שהחייל אלאור אזריה אינו גיבור ברמה המבצעית. הוא לא רועי קליין ז"ל שזינק על רימון או מאיר הר-ציון הלוחם האגדי שחיסל את האויב ללא חת בעומק שטחו. אבל עדיין, אלאור הוא גיבור.

הוא גיבור כי בצה"ל מעדיפים לשמור על חיי אזרחי האויב מאשר על חיי חיילי צבא ההגנה לישראל. הוא גיבור כי הרמטכ"ל שלנו רוצה שחייליו יגיבו אך ורק מתוך עמדת הקורבן של מי שנתון בסכנת חיים. הוא גיבור כי שר הביטחון המהולל שלנו תמיד כה מחושב ומאופק במלחמות, נואם בפודיום לאומה בנימה מרדימה, אך מתעורר כדוב מתרדמתו ומתבהם בשצף קצף נגד "סירחון" יהודי. הוא גיבור כי בצה"ל כבר לא יוזמים לחימה, אין עוז ואין תעוזה, רק תגובה וריאקציה שבלונית חסרת-הרפתקה.

הוא גיבור כי בצה"ל כבר אסור לתקוף את האויב, אלא רק להתמגן ולהתמגן ולהתמגן במאות מיליוני דולרים – במקום נוהל שכן. הוא גיבור כי במטכ"ל לומדים אוגוסטינוס ותיאורית המלחמה הצודקת, אבל חפ"שים עושים 8-8 ולומדים על בשרם את חגורת הנפץ. הוא גיבור כי הוא לא צייתן.

הוא גיבור כי עשה את מה שכולנו רצינו שיעשה, אבל לא היה לנו האומץ לעשות במקומו. הוא גיבור לא על הערבים. הוא גיבור על היהודים. על האליטות. על השמאלנים. החייל מחברון, אלאור אזריה, הוא קודם כל גיבור מוסרי.

מה שכל יהודי פשוט מבין – מי שבא לשחוט יהודים דינו מוות, מה שכל היגיון בסיסי מוסרי שמנחה את האדם בחייו המתורבתים – משום מה, האליטות לא מצליחות להבין. מי שלא שומר כבוד לזכות קיומם של אחרים, אין לו זכות קיום בעצמו. מי שניסה לרצוח, לא יכול להיות חף מפשע, גם אם הוא שוכב פצוע על הרצפה.

 

הרמטכ"ל הוא לא המטרה, אלא המוסר שלו. צילום: פלאש 90
הרמטכ"ל הוא לא המטרה, אלא המוסר שלו. צילום: פלאש 90

 

האליטות מכירות רק מציאות אחת – או שאתה קרבן או שאתה תוקפן. שלא יעבדו עליכם. הם לא יותר מתוחכמים מכם, הם לא מבינים יותר מכם. המשוואה המוסרית שלהם מטופשת להחריד, נטולה כל הקשר נסיבתי של מציאות אובייקטיבית. על שאלה פשוטה הם לא יכולים לענות: האם לרצוח רוצח זו לא סתירה?

לכל אותם אנשים יש הנחה סמויה שהם לא מספרים לכם, אך מתחת להרי המלל אפשר להבין שמבחינתם, חיילנו מטרה לגיטימית של האויב. ארצם היא ולא ארצנו, אדונים הם ואילו אנו אורחים, ילידי המקום הם, קולוניאליסטים מערביים אנחנו, הכיבוש הוא עוולה, המאבק בו הוא הצדק.

אתם מבינים? מתחת לשלל הגיגיהם יש להם הנחת יסוד משותפת – מאבק אלים של הערבים הוא צודק, בטח שנגד חיילים ובטח שמאחורי הקו הירוק. על כן מותר לחיילים להגיב אך ורק כאשר הם נתונים בסכנת חיים.

חוסר הבנה של המרחב

אם המצב היה הפוך. אם הארץ היתה שלנו, אנחנו היינו אדוני הארץ וחיילנו היו חפים מכל פשע, או אז המחבל היה פושע שדינו מוות. מה ששישה חודשי פעולות הכלה ואיפוק צה"ליות לא הצליחו לעשות, עשה חייל אחד שתקע כדור בראש והביא שקט (יחסי) מאז לעם ישראל. זה גם פשוט להסביר: הנוצרים רואים בקרבן והרחמן כמי שמחזיק בצדק, המוסלמים רואים בכוחני ואכזר כמי שמחזיק בצדק.

את זה קשה לשמאלנים לאכול. מי שמציע פתרונות, מי שקורא תיגר על עשרים-פלוס-שנות שטיפת מוח אוסלואידית-בג"צית, למעשה מערער על כל תפיסת העולם של אותן אליטות. האמונות שלהן מהוות את צידוקן להמשיך בתפקידן. אם טועות הן, הרי שעליהן לשים את המפתחות וללכת הביתה.

איבדו כיוון. ריבלין עם יעלון ואייזנקוט. צילום: פלאש 90
איבדו כיוון. ריבלין עם יעלון ואייזנקוט. צילום: פלאש 90

זו הסיבה בגללה ראינו את בוגי ברוח קרבית כפי שלא נראה מאז ימיו כחייל נועז בסיירת מטכ"ל (הוא כל-כך מתרגש שהוא מגמגם). בגלל זה הרמטכ"ל שלח איגרות חידוד הנהלים לכל המפקדים והחיילים, התראיין הלוך ושוב והסביר שזו לא רוחו של צה"ל. בגלל זה גורם בכיר בצה"ל אמר לנועם אמיר, הכתב של מעריב: "אם על כל אבן שיזרקו עלינו נפתח באש, יהיה פה רצח עם… אתה באמת חושב שעל כל אבן שמשליכים עלינו אנחנו נירה כדור בראש?".

עם ישראל, אנחנו תחת מתקפה. אנו בעיצומה של מלחמה ערכית על דמותה וצלמה של החברה הישראלית. צדק רוגל אלפר שכתב ב"הארץ" כי האירוע הזה הוא החשוב ביותר שקרה במדינת ישראל מאז רצח רבין. לא סתם הארץ גועשת ורועשת כבר חודש. מדובר באירוע שיורד לנימי נפש האומה הישראלית המתחדשת.

מעתה קראו ל"חייל מחברון" אלאור אזריה הגיבור.

ירמיה הכט

ירמיה הכט

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום: תנועת רגבים

המדינה תאפשר לאו"ם בנייה בלתי חוקית בארמון הנציב

"מקור ראשון": רה"מ נתניהו ומזכ"ל האו"ם גוטרש סיכמו כי העבודות במתחם יימשכו תוך תיאום עם ישראל. לשכת רה"מ: "האו"ם נהנה מחסינות, לכן פעלנו במישור הדיפלומטי"