שלוש שנים אחרי שהרג את המחבל בפיגוע הדקירה בתל רומיידה שחברון וכמעט שנה מאז השתחרר מהמאסר שנגזר עליו בגין המעשה, לוחם חטיבת כפיר לשעבר אלאור עובד על הוצאה לאור של ספר פרי עטו. הספר, שיישא את השם 'יריה אחת בחברון: סיפורו של אלאור ', צפוי לצאת בתחילת 2020.

את הספר, בו יגלול את סיפור חייו וישחזר את האירוע שהסעיר מדינה שלמה מנקודת מבטו, הוא מתכנן להוציא בעזרת פרויקט מימון המונים שיתלווה אליו מסע פרסום. היעד: 150,000 שקלים בתוך שבועיים וחצי.

בסרטון המלווה את קמפיין מימון ההמונים רוכזו קטעי עיתונות ווידאו בהם נראים הרמטכ"ל, שר הביטחון ואנשי תקשורת רבים כשהם תוקפים את פעולתו של אזריה. "שמעתם את נאומי השנאה של בוגי נגדי, אמרו לכם מה לחשוב עליי, עכשיו תורי לספר את האמת", אומר אלאור בסרטון בו הוא מאשים: "עשיתי את עבודתי כמו כל לוחם ונטשו אותי בשדה הקרב".

 

במרכז הספר – שר הביטחון שהתפטר מתפקידו בעקבות הפרשה, משה בוגי יעלון, אותו מכנה אזריה "המפקיר הראשי". בטיוטת הספר, שצוטטה ב'מקור ראשון', כותב אזריה על יעלון שמתמודד כעת בפסגת רשימת 'כחול לבן': "הוא האיש שבכמה משפטים ספורים חרץ את דיני וקבע שמשפט צדק כבר לא אקבל. הוא קרא לי 'החייל שסרח' ואמר שאנחנו לא נהיה כמו האויב ש'לא מגנה טרור'. הוא אמר שהירי שלי לא היה חוקי".

הוא אף פונה אליו ישירות בספר ושואל: "רבאק בוגי, איך אתה נותן יד להכפשת לוחם שלך? למה זרקת אותי לכלבים? הלוואי שהיו שונאים את המחבל שהרגתי כמו ששונאים אותי".

 

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.