שנתיים וחצי לאחר שירה במחבל מנוטרל בחברון והורשע בהריגה ושלושה חודשים וחצי לאחר ששוחרר מהכלא, לוחם לשעבר העניק ראיון ראשון ל'ישראל היום'.

"שלם עם עצמי". אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

 

בראיון שיפורסם במלואו ביום שישי הקרוב וחלקים ממנו מתפרסמים כבר היום (רביעי), משחזר אלאור את אותה יריה גורלית ששינתה את חייו והסעירה מדינה שלמה. "אני שלם עם עצמי לגמרי. פעלתי כמו שצריך. הלכתי עם האמת שלי. פעלתי הכי נכון, ולא היה צריך לקרות שום דבר מכל מה שקרה", מבהיר אזריה. "אין בי שום . אין בי שום ספק. תחזירי אותי עכשיו לאותן שניות באירוע בחברון – אני פועל בדיוק אותו דבר. כי ".

אלאור אזריה מבקר בחברון כאזרח. צילום: ציפי שליסל/TPS

 

עם זאת, הוא אומר, "עד עכשיו אני לא מעכל את זה. אני יודע שפעלתי כמו שצריך, לא יעזור לאף אחד. לכן הלכתי עד לערעור. כמה שניסו להוריד אותי מזה, לא ויתרתי. אמת יש רק אחת, ואני הולך איתה עד הסוף ובראש מורם. ניסו להגיע איתי להסדר שבו אביע חרטה ואודה. אמרתי, שום דבר, אין לי על מה להתחרט".

"במשפט צדק אני אצא זכאי לגמרי"

"", הוא משחזר את מה שרבים כינו כ"בית שדה" שהתנהל נגדו מאז אותו חג פורים תשע"ו. "אף אחד לא יכול להיכנס לשיקול דעת של לוחם בזירה מבצעית בשטח עוין", הוא מתעקש. "אני לא מודה ואני לא מביע חרטה, ואני יודע שפעלתי כמו שצריך". אזריה גם משוכנע: "במשפט צדק אני אצא זכאי לגמרי, ולא מעט אנשים יצטרכו להשפיל את המבט שלהם".

"הפקירו אותי". אלאור אזריה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בראיון, ממשיך אזריה ומספר כי מאז ששוחרר ממאסר הוא זוכה לכמות גדולה של הבעת תמיכה מעם ישראל. "זה עושה שמחה בלב, עם ישראל התאחד. הוא עומד מאוחד מאחורינו כל הזמן הזה, ואני מודה לו על התמיכה והעזרה למשפחה שלי בכל רגע. זה לא מובן מאליו. אין כמו עם ישראל".

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.