לפעמים החגיגה נגמרת. אחרי ההודעה של אוסיין בולט כי אליפות העולם באתלטיקה הנערכת בלונדון תהיה התחרות האחרונה שלו, עולם הספורט כולו עקב בדריכות אחרי ריצת המאה מטר באליפות שנערכה הערב.

אוסיין בולט. צילום: פליקר
אוסיין בולט. צילום: פליקר

 

בולט, אחד האתלטים הגדולים בהיסטוריה וללא ספק האצן הגדול מכולם, נפרד בריצה האישית האחרונה שלו מהמסלול עם אכזבה גדולה. בולט סיים רק במקום השלישי. האמריקאי ג'סטין גאטלין, שהפסיד פעמים רבות לבולט בעשור האחרון, ניצח את האצן הענק מג׳מייקה כאשר סיים עם  9.92 שניות, כריסטיאן קולמן האמריקאי סיים שני עם 9.94 שניות ובולט עם 9.95 שניות לקח את מדליית הארד.

“ידעתי שכולם יגיעו לכאן כדי לתמוך בי. אני עצוב שלא הצלחתי לזכות במדליית הזהב", אמר בולט בסיום, והוסיף: "ההתחלה החלשה שלי הרגה אותי, בדרך כלל, אני משתפר מריצה לריצה, אבל זה לא ממש התחבר לי הפעם, זו הסיבה שהפסדתי. נקלעתי לפיגור וזה משהו שאסור שיקרה, לא הוצאתי דברים לפועל כשהייתי צריך”.

על התמיכה שקיבל: “זה היה יוצא מגדר הרגיל. כולם עמדו מאחורי ודחפו אותי קדימה ואני מאוד מעריך את מה שכל אחד ואחד עשה בשבילי”.  בולט המפויס החמיא למנצח: "אני מאוד מעריך את גאטלין, הוא מתחרה נהדר. מולו אתה תמיד חייב להיות בשיא, הוא גם אדם טוב והגון”.

לבולט תהיה אפשרות אחרונה להיפרד מהמסלול עם מדליית זהב בריצת השליחים כאשר האמריקאים שוב מאיימים למנוע מבולט את מדליית הזהב האחרונה שלו.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20