שחקני הנבחרת מאוכזבים אחרי ההדחה. צילום: איגוד הכדורסל
שחקני הנבחרת מאוכזבים אחרי ההדחה. צילום: איגוד הכדורסל

 

נבחרת הכדורסל של ישראל לא תעפיל לשלב שמינית גמר אליפות אירופה. הנבחרת הפסידה 104:91 אחרי הארכה לנבחרת גאורגיה ואיבדה כל סיכוי להעפיל לשלב הבא, מחזור אחד לפני סיום שלב הבתים.

הניצחון על נבחרת גרמניה נתן תחושה שהנבחרת של ארז אדלשטיין חוזרת לעצמה ומזכירה את היכולת הטובה ממשחקי ההכנה ליורובאסקט, אבל המשחק נגד גיאורגיה הוכיח כי למרות התוצאות המשכנעות במשחקי ההכנה והניצחון המקרי על גרמניה, הנבחרת  הישראלית מוגבלת וחלשה גם מול נבחרות בינוניות מאירופה.

לפני המשחק בנבחרת ישראל כבר ידעו כי גרמניה ניצחה את איטליה, והמשמעות הברורה עבורם הייתה שהמנצחת תעפיל לשלב שמינית הגמר. הגיאורגים בדרך לשמינית הגמר, המשחק האחרון של ישראל נגד אוקראינה מחר יהיה חסר חשיבות לשתי הנבחרות.

השחקנים של אדלשטיין ידעו שהם יצטרכו לספק תצוגה מרשימה כדי לגבור על הגיאורגים, שניצחו את ליטא במשחק הראשון שלהם בטורניר אך מאז ספגו שני הפסדים. בקרב האישי והמסקרן בין שני שחקני גולדן סטייט, עומרי כספי וזאזא פאצ'וליה, ניצח הגיאורגי.

כספי הצליח להציל את ישראל עם סל 6 שניות לסיום וכפה הארכה. ישראל נאלצה לשחק את חמש הדקות המכריעות של הטורניר ללא האוול שיצא בחמש עבירות. הגיאורגים הציגו 5 דקות מצויינות פתחו פער גדול וסגרו עניין כבר עם פתיחת הארכה. גל מקל שחזר לעצמו בטורניר אחרי עונה גרועה במכבי תל אביב, סיים עם 23 נקודות, ריצ'רד האוול קלע 19 נקודות ועומרי כספי שהיה טוב אבל איבד את הריכוז וגם היה עייף בדקות האחרונות קלע 16 נקודות.

העובדה שמשחקי שלב הבתים נערכו בארץ, אמורה הייתה לתת לישראל יתרון ביתיות משמעותי, קהל רב הגיע למשחקי הנבחרת ביד אליהו ודחף את הנבחרת, אבל כנראה שהנבחרת של ישראל לא ברמה ששווה שמינית גמר אליפות אירופה. הרבה נחישות, רצון ומוטיבציה הציגו השחקנים, הבעיה הייתה ביכולת.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20